۵

میانگین سن ابتلا به سرطان پستان در ایران: ۴۵ سال

bbc.co.uk – رشید رمضانی، رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران با اعلام این که براساس آمار، شایع‌ترین سرطان در زنان سرطان پستان است، گفت: "از هر ۱۰۰ هزار زن در کشور ۳۳ نفر مبتلا به سرطان پستان هستند." به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت ایران همچنین افزود: "سرطان پستان در اکثر قریب به اتفاق استان‌ها رتبه اول را دارد و همچنان رو به افزایش است، میانگین سن ابتلا به این بیماری هم ۴۵ سال است."اگرچه عوامل مختلفی مانند نژاد روی سن ابتلای زنان به سرطان پستان تاثیر می گذارد ولی میانگین جهانی بالای ۵۰ سال است. آقای رمضانی با اشاره به متداول بودن سرطان معده در میان مردان ایرانی گفت: "مرگ ایرانی‌ها به خاطر سرطان معده در رتبه اول مرگ و میرهای ناشی از انواع سرطان‌ها قرار دارد." این در حالی است که براساس تحقیقات جدید در مرکز تحقیقات سرطان بریتانیا، دلیل ابتلای نزدیک به نیمی از مبتلایان به سرطان در این کشور، عادتهای اجتناب پذیر مانند کشیدن سیگار، نوشیدن مشروبات الکلی و خوردن غذاهای ناسالم است. به گزارش مرکز تحقیق سرطان بریتانیا، تنباکو بزرگترین عامل ابتلا به سرطان است که باعث بروز ۲۳ درصد موارد سرطان در مردان و بیش از ۱۵.۶ درصد در زنان می شود. دلیل بعدی نخوردن میوه و سبزیجات توسط مردان است و اضافه وزن در زنان. بهترین توصیه به مردان برای این که به سرطان مبتلا نشوند، ترک سیگار، خوردن میوه و سبزیجات و کاهش نوشیدن مشروبات الکلی است. این بررسی حاکی است که ترک سیگار و کنترل وزن بهترین توصیه برای زنانی است که می خواهند از ابتلا به سرطان در امان بمانند. ادامه...
تصویری از porandokht
ارسال شده توسط porandokht حدود ۸ سال پیش در بخش سلامت و پزشکی
راي هاي داد شده : ستاره humanwatch taran iranmelli porandokht

دیدگاه ها

تصویری از porandokht

porandokht حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

در همین حال رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت اعلام کرده که "افزایش مرگ و میر ناشی از سرطان و کاهش سن ابتلا به آن در ایران باعث شده که جامعه پزشکی نسبت به شیوع این بیماری در سنین جوانی و میانسالی هشدار دهد."

تصویری از porandokht

porandokht حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

این آمار در حالی اعلام شد که پیش از این بهزاد رحمانی، عضو هیئت مدیره انجمن جراحان عمومی ایران اعلام کرده بود: "ایران بر روی کمربند سرطان قرار دارد و سرطان ریه مرگ آورترین سرطان در کشور محسوب می‌شود."