۱۰

آمار واقعی قربانیان مالاریا 'دو برابر تخمین سازمان بهداشت جهانی است'

bbc.co.uk – بر اساس نتایج یک تحقیق که در نشریه پزشکی لنست (Lancet) در بریتانیا منتشر شده، آمار واقعی مرگ و میر در اثر بیماری مالاریا حدود دو برابر آمار اعلام شده رسمی است. سازمان بهداشت جهانی تخمین زده است که در سال ۲۰۱۰ میلادی، ۶۵۵ هزار نفر در اثر ابتلا به بیماری مالاریا جان خود را از دست دادند، اما تحقیقی که نتیجه آن در نشریه لنست منتشر شده است می گوید که تعداد قربانیان مالاریا در سال ۲۰۱۰ حدود ۱ میلیون و ۲۴۰ هزار نفر بوده است.بر اساس گزارش لنست، مرگ و میر ناشی از مالاریا در سال ۱۹۸۰ حدود ۹۹۵ هزار نفر بود و تعداد قربانیان تدریجا افزایش یافت تا در سال ۲۰۰۴ که به حدود ۱ میلیون و ۸۲۰ هزار نفر رسید. اما از سال ۲۰۰۴ تا کنون شاهد کاهش این آمار بوده ایم. کم شدن تدریجی آمار قربانیان مالاریا از سال ۲۰۰۴ تا کنون، به دلیل افزایش برنامه های پیشگیری و مقابله در کشورهای آفریقایی در اثر افزایش کمکهای بشردوستانه خارجی بوده است. دکتر کریستوفر ماری، محقق دانشگاه واشنگتن در ایالت سیاتل آمریکا که سرپرست گروه محققان بوده است، می گوید که مالاریا را نمی توان در کوتاه مدت ریشه کن کرد. او می گوید که اگر سیر نزولی فعلی قربانیان سالانه مالاریا همچنان تا سال ۲۰۲۰ ادامه پیدا کند، مرگ و میرها تا آن سال به کمتر از ۱۰۰ هزار نفر خواهد رسید. ادامه...
تصویری از porandokht
ارسال شده توسط porandokht ، داغ شده حدود ۷ سال قبل در بخش
برچسبها :

دیدگاه ها

تصویری از porandokht

porandokht حدود ۷ سال پيش گفت:

۰

ریچارد هورتون، سردبیر نشریه پزشکی لنست هم گفته است که دلیل کاهش تعداد قربانیان از سال ۲۰۰۴ تا کنون افزایش فعالیتهای سازمانهای غیر دولتی در مقابله با مالاریا بوده است.

تصویری از porandokht

porandokht حدود ۷ سال پيش گفت:

۰

وی گفته است که در طول ده سال گذشته، ۲۳۰ میلیون توری خواب در کشورهای مالاریا خیز توزیع شده است و میلیون ها نفر هم با کمک های بشردوستانه توسط سازمان های غیر دولتی مداوا شده اند.