۶

اکسیر عمر در فنجان؟

ir.voanews.com – نتایج تازه ترین تحقیقی که نهاد موسوم به «مؤسسات دولتی تندرستی آمریکا» یا «اِن. آی. اِچ».- از معتبرترین نهادهای پژوهش پزشکی در آمریکا - درخصوص نوشیدن قهوه و تأثیر آن بر وضعیت تندرستی، حاکی از آن است که احتمال مرگ بزرگسالانی که قهوه می نوشند- خواه بدون کافئین یا کافئین دار- ضعیفتر از آنانی است که قهوه نمی نوشند. این پژوهش با مشارکت پژوهشگران مؤسسۀ ملی سرطان ( که بخشی از ان. آی. اچ. است)، و نهادی پژوهشی به نام اِی.اِی.آر.پی انجام گرفته استاین پژوهش برروی چهارصد هزار زن و مرد ساکن آمریکا انجام گرفته که بین ۵۱ و ۷۰ ساله اند. این تحقیق گسترده در پرسشنامه ای ریشه دارد که شرکت کنندگان در سال ۱۹۹۵ پرکرده بودند. این شرکت کنندگان پس از آن، درپایان سال ۲۰۰۸ نیز مورد پرسش و معاینه قرار گرفتند، و آنان که زودتر از این تاریخ درگذشته بودند، برای دریافتن دلایل مرگ مورد بررسی قرار داده شدند. نتایج این تحقیقات درپی تداوم موشکافانۀ بررسی زندگی و بیماریهای این عده، نهایتاً روز سه شنبۀ هفدهم مه ۲۰۱۲ منتشر شد. استنتاج این تحقیقات حاوی آن است که آنان که بیش از روزی سه فنجان قهوه می نوشند، ممکن است بیشتر عمر کنند. این تحقیقات نشان می دهد که قهوه نوشان کمتر درمعرض خطرمرگ دراثر بیماریهای قلبی یا تنفسی، نیز سکتۀ مغزی، جراحت و تصادف، دیابت (مرض قند) و عفونت هستند. پژوهشگران همچنین دریافته اند که میزان مصونیت قهوه نوشان دربرابر ابتلا به بیماریهای گوناگون از جمله سرطان، به میزان قهوه ای که می نوشند نیز وابسته است و آنان که روزانه سه فنجان یا بیشتر قهوه می نوشند، ده درصد کمتر در معرض خطرند. نوشیدن قهوه و تأثیر آن بر تلفات ناشی از سرطان بین زنان در این پژوهش بررسی نشده، اما مردانی که روزانه میزان قهوۀ بیشتری می نوشند، از حیث ابتلا به سرطان، اندکی مصونتر از دیگرانند ادامه...
تصویری از porandokht
ارسال شده توسط porandokht ، داغ شده حدود ۷ سال قبل در بخش سلامت و پزشکی
راي هاي داد شده : Jinus ariya7 marvel Mahshid Bluewave porandokht

دیدگاه ها

تصویری از porandokht

porandokht حدود ۷ سال پيش گفت:

۰

دکترنیل فریدمن- از پژوهشگران اصلی این تحقیق- می گوید به رغم گستردگی و دقت این پژوهش چندین ساله، هنوز به روشنی نمی توان استنتاج کرد که قهوه خطر مرگ را کاهش می دهد، اما دست کم می توان مطمئن بود که این نوشیدنی بر سلامتی اثر منفی ندارد.

تصویری از porandokht

porandokht حدود ۷ سال پيش گفت:

۰

فریدمن می افزاید که درک و دریافت شیوۀ اثرگذاری قهوه بر شرایط فیزیکی بدن، فرایندی پیچیده است، ازاین روی که بیش از یک هزار عنصر، ساختار شیمیایی قهوه را می سازند، و از این میان، کافئین تاکنون بیش از عناصر دیگر مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است.

تصویری از porandokht

porandokht حدود ۷ سال پيش گفت:

۰

میزان ابتلا به سرطان پروستات در میان مردانی که به میزان بیشتری قهوه می نوشند، کمتر است