۳۷

رهبران ما ترسویند!

apar-nono.blogspot.com – یک زمان رهبری در این کشور پیدا شده بود که «قاطعانه» «فرمان» می داد. هیچ کس نمی دانست بر اساس چه منطقی فرمان داده است. آنچنان در این فرمان دادن هایش مرموز بود که بسیاری وی را با ماوراءالطبیعه مرتبط دانستند. مثلا گفته می شد حکومت نظامی است، رهبر فرمان می داد «ندیده بگیرید». می گفتند حق تیر داده اند، رهبر فرمان می داد «ندیده بگیرید». می گفتند کشتار به راه انداخته اند، رهبر فرمان می داد «بکشید ما را، ملت ما بیدارتر می شود». آن رهبر آنچنان قاطع فرمان می داد که محبوب شد. رهبر کاریزماتیک شد. میلیون ها نفر به عشقش سینه چاک می دادند و از شهامت و قاطعیت و قدرت رهبریش افسانه می ساختند. اما هیچ کس نگفت آنان که کشته شدند که بودند؟ چند مادر به سوگ فرزند نشستند؟ چند فرزند یتیم شدند؟ چند نفر... ادامه...
تصویری از apar
ارسال شده توسط apar ، داغ شده حدود ۹ سال قبل در بخش سیاست

دیدگاه ها

تصویری از apar

apar حدود ۹ سال پيش گفت:

۱
با تشکر و اجازه ازنیما نیلیان و لویاتان عزیز
تصویری از lenny

lenny حدود ۹ سال پيش گفت:

۱
یه سوالی: یعنی الان شما رهبری خمینی رو تحسین می کنید پس؟ موسوی و کروبی اگه کاری می کردن که حکومت در این مدت از کشته پشته می ساخت و خودشون از جنازه ها می رفتن بالا و به قدرت می رسیدن، رهبرای خوبی بودن؟
تصویری از marali

marali حدود ۹ سال پيش گفت:

۰
فکر میکنم نویسده هر دو رهبر رو نقد کرده، استبداد و خودرایی خمینی و محافظه کاری موسوی و کروبی
تصویری از apar

apar حدود ۹ سال پيش گفت:

۱
خمینی هیچ چیزی برای تحسین نداره ولی‌ حداقل مثل اینها بزدل نبود
تصویری از سمک

سمک حدود ۹ سال پيش گفت:

۲
رهبران ما هیچ چیز نیستند حتی ترسو
تصویری از apar

apar حدود ۹ سال پيش گفت:

۰
+++++++++++++++
تصویری از Arash

Arash حدود ۹ سال پيش گفت:

۲
متن تامل برانگیزی است. اگر نخواهیم واژه ترسو را برای پیشگامان جنبش بکار ببریم قطعا آنها بسیار محافظه کار و مصلحت اندیشند. رهبرانی که خیلی زود در مقابل اقدامات حکومت ابتکار عمل را از دست می دهند و خود به ترمز جنبش تبدیل می شوند. کاش مردم ما به درجه ای از بلوغ سیاسی دست یابند که برای رسیدن به خواسته های خود متکی به رهبری افکار عمومی خود باشند نه شخص!