۴۴

حضرات صدای آمريکا! شما مايه خجالت رسانه‌ايد!

freelanceronline.blogspot.com – وبسايت صدای امريکا امروز يک عکسی در کنار خبر مربوط به موزه دکتر حسابی منتشر کرده که اصلن غوغاست. عنوان خبر اين است: "به حراج گذاشته شدن موزه پرفسور حسابی، پدر فيزيک ايران". عکس مربوط است به اينشتين و کورت گودل (Kurt Gödel) که اينجا توی گوگل هست که ببينيد. منبع اصلی عکس هم دانشگاه پرينستون و انستيتو مطالعات پيشرفته‌ست. توضيحات درباره‌ی گودل با عکس هم اينجاست توی مقاله‌ای مفصل درباره‌ی گودل. مدتی پيش يک عکسی از اينشتين و گودل منتشر شده بود که آن بابايی که عامل انتشارش بود گودل را به جای مرحوم حسابی جا زده بود و داستانسرايی کرده بود که اينتشتين رفته خانه حسابی و ويلون زده‌اند و سفره هفت سين پهن بوده و يک مشت دری وری ديگر. حالا صدای امريکا که خودش چپ و راست جمهوری اسلامی را بابت حماقت‌هايش دست می‌اندازد توی وبسايتش عکس گودل و اينشتين را برای خبر حسابی منتشر می‌کند. يعنی از اين مسخره‌تر هم می‌شود؟ ادامه...
تصویری از Sikhunak
ارسال شده توسط Sikhunak ، داغ شده حدود ۹ سال قبل در بخش جامعه

دیدگاه ها

تصویری از Serpico

Serpico حدود ۹ سال پيش گفت:

۳
این ایرج حسابی شیاد نام پدرش را به گند کشیده. به اسم پدر تا حالا وام ها و کمک های فراوان گرفته و دروغ و دمبلهایی سر هم میکنه که آدم شاخ میاره. مرحوم حسابی ظاهرا یک دیدار مختصر با انیشتین داشتند واصلا زمانی که انیشتین در پرینستون بودند حسابی در آمریکا نبوده.
تصویری از Arash

Arash حدود ۹ سال پيش گفت:

۱
یادمه جایی می خوندم که ایرج حسابی از قول دکتر حسابی گفته بود انیشتین مسلمان و شیعه 12 امامی شده بوده اما بنا به مصلحت دین خودش رو اعلام نمی کرده...از توبره نام آوازه پدرش زیاد خورده ایشون و هر چاخانی رو که دلش خواسته تا حالا به نام حسابی بزرگ به مردم قالب کرده
تصویری از imanava

imanava حدود ۹ سال پيش گفت:

۱
بلاهت این حضرات صدای آمریکا به همین‌حا ختم نمی‌شه. تهِ مقاله نوشتن: "در ۱۹۹۰ از سوی جامعه علمی جهانی به عنوان مرد اول علمی جهان برگزیده شد" دانش‌مندان محترمی که تو صدای آمریکا نشستین: همه‌ی عالم و آدم فهمیدن که این موضوع صحت نداره و از شارلاتان بازی‌های پسرشه، شما هنوز نفهمیدین؟ کدوم "جامعه‌ی علمی جهانی" ببم جان؟ این حسابی بی‌شعور، با سکوت خودش در مقابل این شامورتی بازی و شارلاتان بازی، رسمن در این کلاه‌برداری شریکه. هی آدم نمی‌خواد حرف بزنه ها. مگه می‌ذارن این جماعت ِ...
تصویری از sib

sib حدود ۹ سال پيش گفت:

۱
جالبه که فورا عکس رو عوض کردن http://www.voanews.com/persian/news/iran/hesabi-musuim-closed-15-01-2010-113820114.html
تصویری از imanava

imanava حدود ۹ سال پيش گفت:

۱
ولی متن رو هنوز عوض نکردن! متن رو عینن از روی وبلاگ‌های دوزاری اینترنتی کپی کردن و درسته قُلُپی گذاشتن توُ وبسایت رسمی صدای آمریکا. البته بماند که هنوز هم از نظر من شرم‌آورترین قسمت ماجرا سکوت رذیلانه‌ی خود دکتر حسابی در مقابل شامورتی بازی پسرش و دولت وقت ایرانه که وقتی که "مرد علمی سال جهان" معرفیش کردن، لال‌مونی گرفته بود و چه بسا ته دل‌اش هم داشت قیلی ویلی می‌رفت! متآسفانه تنها و تنها کسی که توُ ایران این ماجرا به صراحت کرد خود من بودم و حتا دکتر منصوری حاضر نشد این ماجرا رو تا این حد باز کنه. این رو این‌جا محض قیافه گرفتن و افتخار در کردن نمی‌گم، تنها به ساده‌گی به این دلیل می‌گم چون معتقدم ما همه در مقابل حقیقت مسئولیم. خصوصن که خیر سرمون خودمون رو جزء طبقه‌ی روشن‌فکر و دانش‌مند به حساب می‌آریم.
تصویری از imanava

imanava حدود ۹ سال پيش گفت:

۰
این رو هم یک بار دیگه برای دوستانی که نمی‌دونن بگم که: دکتر حسابی مرد بزرگی بود برای جامعه‌ی علمی ایران، اما دانش‌مند بزرگی نبود. یا به عبارت دقیق‌تر: دانش‌مند نبود. کسی که یک مقاله‌ی بین‌المللی نداره، اسم‌اش دانش‌مند نیست. حسابی، مرد اجرایی بود. سواد زبان خارجیش خیلی خوب بود، کارهای اجرایی بسیار زیاد و ارزش‌مندی هم کرده که بر منکرشون لعنت. اما اینا باعث نمی‌شه که بتونیم بگیم "دانش‌مند" بوده. اگه این‌جوریه، کوروش کبیر و امیرکبیر هم دانش‌مندن، چون کارای زیادی برای ایران انجام دادن!
تصویری از Arash

Arash حدود ۹ سال پيش گفت:

۱
این بحث مقاله علمی دکتر حسابی و ملاک قرار دادن اون در سنجش اعتبار علمی وی را اولین بار از زبان رضا امیرخانی (اگر اشتباه نکنم در کتاب نشت نشاء) خواندم. صرف داشتن مقاله علمی ملاک دانشمند بودن یا نبودن افراد نیست گرامی. خیلی از دانشمندان معاصر در طول حیات علمی خود شاید یک یا دو مقاله علمی به زور داشته باشند اما جزء پیشگامان علم به شمار می روند. افراد بسیار زیادی را می شناسم که بیش از چندین و چند مقاله علمی دارند اما هرگز جزء سیاه لشکرهای دروازه علم هم به شمار نمی روند. راجع به دکتر حسابی معتقدم که متاسفانه فرزندش (ایرج حسابی) با اقدامات مزحکش و داستان سرایی های تخیلی پیرامون او نقش کاملی در تخریب چهره پدر ایفا نموده است.
تصویری از sib

sib حدود ۹ سال پيش گفت:

۱
صدای آمریکا و حسابی و امثالهم با همین رفتاراشون اعتبارشون رو از دست میدن دیگه.
تصویری از imanava

imanava حدود ۹ سال پيش گفت:

صرف داشتن مقاله علمی ملاک دانشمند بودن یا نبودن افراد نیست گرامی. خیلی از دانشمندان معاصر در طول حیات علمی خود شاید یک یا دو مقاله علمی به زور داشته باشند اما جزء پیشگامان علم به شمار می روند. به گمان‌ام که سخت در اشنتباهید دوست عزیز. تا جایی که در این بیست و اندی سال تحصیل و تحقیق و کار در محیط‌های آکادمیک فهمیده‌ام، متأسفانه این حرف شما درست نیست.
تصویری از Arash

Arash حدود ۹ سال پيش گفت:

۰
به گمان‌ام که سخت در اشنتباهید دوست عزیز. تا جایی که در این بیست و اندی سال تحصیل و تحقیق و کار در محیط‌های آکادمیک فهمیده‌ام، متأسفانه این حرف شما درست نیست. کسی که صرفا صاحب چند مقاله علمی است در خوشبینانه ترین حالت "محقق" و "پژوهشگر" (Researcher) نامیده می شود و با دانشمند(Scientist) شدن فاصله بسیاری دارد. لازم به توضیح نیست که مفاهیم معنایی و مراتب و ارزش تحقیق، دانش و علم با یکدیگر تفاوت های بسیاری دارد. پس در تعریف و بکاربردن واژگان بیشتر دقت کنید. کافی است که کمی با نحوه تنظیم و اخذ پذیرش مقالات آی اس آی آشنا بود تا به نادرستی این نظر پی برد.استاد معظم! نوشتن یک مقاله علمی و اکسپت گرفتن از ژورنالهای آی اس آی و علمی و پژوهشی، شکستن شاخ غول نیست که به این راحتی هر صاحب مقاله ای را دانشمند بنامیم. اگر این را بپذیریم جای تعجب خواهد بود که با وجود این همه دانشمند در ایران چرا وضع مملکت اینچنین است. به هیچ عنوان داشتن مقاله علمی ملاک دانشمند تلقی شدن افراد نیست. قابل توجه شما که امروزه برای سنجش محققین (ونه دانشمندان) تعداد مقالات وی را ملاک قرار نمی دهند بلکه تعداد ریفرهایی را معیار قرار می دهند که به مقاله وی شده است. نوشتن مقاله (به روش های کپی کاری و ترکیبی که حتما در این بیست و اندی سال تحصیل و تحقیق و کار در محیط های آکادمیک به آن آگاه و مسلط شده اید)چندان هوش بالایی نمی خواهد.