۶

پاسخ قاطع شهیدان سرفراز جعفر کاظمی و محمد علی آقایی به خواست رژیم برای مصاحبه تلویزیونی و ندامت

khizesh4iran.blogspot.com – شهیدان راه آزادی جعفر کاظمی و محمدعلی آقایی سه‌شنبه هفته گذشته به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده و توسط آخوندی با نام مستعار علوی از سر بازجویان وزارت اطلاعات و شکنجه‌گران در زندان اوین تحت فشار قرار گرفته بودند تا وادار به مصاحبه تلویزیونی شوند که با جواب قاطع رد این دو زندانی سیاسی مواجه شدند دژخیمان سپس آنها را برای اجرای حکم اعدام به پای جوبه دار بردند ولی به دلایل نامشخصی حکم ضدبشری اعدام در آخرین لحظات به تعویق افتاد. تا امروز این حکم را اجرا کردند. ادامه...
تصویری از babak38
ارسال شده توسط babak38 حدود ۹ سال پیش در بخش سیاست
راي هاي داد شده : babak38 adoor liberte ferdows apar Hypatia

دیدگاه ها

تصویری از Hypatia

Hypatia حدود ۹ سال پيش گفت:

۱
پرونده وی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب ارسال شد و توسط فردی به‌نام محمد مقیسه‌ای معروف به ناصریان از اعضای کمیسیون مرگ در جریان قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ محاکمه شد. مقیسه‌ای بر مبنای اتهاماتی مانند؛ محاربه، تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت نظام، سازماندهی دانشجویان امیر کبیر، رفت و آمد خانوادگی با زندانیان سیاسی سابق و موارد دیگر وی را به اعدام محکوم کرد.
تصویری از Hypatia

Hypatia حدود ۹ سال پيش گفت:

۱
محمد مقیسه‌ای نسبت به زندانیان سیاسی سابق کینه‌ای عمیق دارد و بارها این را بیان کرده است. او به آنها می‌گوید: شماها را باید همان موقع اعدام می‌کردیم و اشتباه کردیم که چنین کاری را انجام ندادیم. این حکم توسط احمد زرگر رئیس شعبه ۳۶ تجدید نظردادگاه انقلاب مورد تأیید قرار گرفت. احمد زرگر از بازجویان دهه ۶۰ می‌باشد و خود او در شکنجه زندانیان سیاسی شرکت داشته است. زنده یاد جعفر کاظمی از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ می‌باشد او از سال ۱۳۶۰ تا اواخر سال ۱۳۶۹ در زندان به‌سر برد و تحت شکنجه‌های وحشیانه جسمی و روحی قرار داشت.