۲۱

معرفی سرویس DROPBOX

meysamsafari.wordpress.com – شرکت اینترنتی DropBox اقدام به ارائه سرویس جدیدی نموده است که برای اکثر کاربران اینترنت بسیار کاربردی خواهد بود. ایده این سرویس به این صورت است: فرض کنید که شما اطلاعاتی را بر روی لپتاپ، کامپیوتر دسکتاپ، ویا موبایل خود دارید، اگر بخواهید که این اطلاعات را به دیگر وسیله خود منتقل کنید چه میکنید؟ ساده ترین روش استفاده از فلش دیسک میباشد. ولی اشکالی که پیش می آید، این است که پس از مدتی، به علت ازدیاد فایلها، فراموش میکنید که آخرین نسخه را کجا ذخیره کرده اید! شرکت DropBox برای حل این مشکل اقدام به ارائه سرویسی کرده است که در آن به شما 2 گیگا بایت فضای رایگان در اینترنت میدهد، یعنی شما میتوانید هرنوع فایلی را در این فضا ذخیره کرده و از هر مکانی، فقط با لاگین کردن در این سایت، به آن دسترسی داشته باشید. اما این همه سرویس نیست، این فصا را شاید سایر شرکتها هم به شما ارائه کنند. نکته خاص در این سرویس این است که شما میتوانید نرم افزار کوچکی را از این سایت دریافت کنید. به محض نصب این سرویس، یک پوشه (folder) بر روی دسکتاپ کامپیوتر شما ایجاد میشود که ویژگی های خاصی دارد. شما هر فایلی را که در این فولدر کپی کنید، بصورت اتوماتیک، یک نسخه از آن را در فضای اینترنتی شما آپلود میشود. نکته دیگری که در مورد این سرویس باید به آن اشاره کنم این است که شما میتوانید که این نرم افزار را بر روی همه کامپیوتر های خود نصب کنید، مثلا بر روی لپتاپ، دسکتاپ، و یا حتی موبایل خود! هر فایلی را که بر روی هر کدام از این کامپیوترها در فولدر مربوطه کپی کنید، پس از آپلود شدن در سایت، بصورت خودکار بر روی سایر دستگاه های شما دانلود میشود. به بیان دیگر، تمامی فولدرهای شما بصورت خودکار بروز میشوند شما همیشه میتوانید از آخرین نسخه کاری خود استفاده کنید. ادامه...
تصویری از AraM
ارسال شده توسط AraM ، داغ شده حدود ۹ سال قبل در بخش علم و فن آوری

دیدگاه ها

تصویری از AraM

AraM حدود ۹ سال پيش گفت:

۱

از دیگر ویژگیهای این سرویس این است که شما میتوانید بخشی از فضای خود (مثلا یک فولدر خاص درون فولدر اصلی DropBox خود) را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. دراین صورت، هر فایلی که در این فولدر قرار گیرد، بر روی کامپیوترهای همه اعضا این فولدر قرار میگیرد. این کار خصوصا برای ارسال فایلهای بزرگ که از طریق ایمیل امکان پذیر نیست، بسیار کاربرد دارد.

آخرین نکته که حائز اهمیت است این است که فضای مجازی رایگان شما از 2 گیگا بایت شروع میشود، اما به این محدود نیست، درصورتیکه شما بتوانید برای این سایت کاربر جدید معرفی کنید (با ارسال دعوت نامه)، به ازاء هر کاربر جدید 250 مگابایت به فضای شما اضافه میشود. این فضای رایگان از این طریق تا 8 گیگا بایت قابل افزایش میباشد.

تصویری از sib

sib حدود ۹ سال پيش گفت:

۱

متاسفانه با این سرعت پایین اینترنت اینجور خبرها جز افسردگی سود دیگه ای برامون ندارن