۲۶

بازداشت مدیران مسئول و مسئولین فنی سایت های فرارو و آفتاب

daneshjoonews.com – در پی انتشار خبری در برخی سایت ها در بامداد دوشنبه ٢۵ بهمن ماه، مبنی بر "صدور مجوز تظاهرات برای راهپیمایی مردم به واسطه درخواست رئیس جمهور ترکیه"، مدیران مسوول دو سایت فرارو و آفتاب نیوز، همچنین مسولان فنی آنها بازداشت شدند. به گزارش جرس، غلامعلی دهقان عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه که از حدود یک ماه ییش به عنوان مدیر مسئول سایت آفتاب معرفی شده و همچنین سلیمی، مسول فنی آن سایت بازداشت شدند. همزمان محمدحسین خوشوقت، مدیر مسول سایت فرارو و مدیرکل مطبوعاتی وزارت ارشاد در دوران اصلاحات نیز بازداشت شدند. این بازداشتها به دلیل انتشار خبر "دریافت مجوز راهییمایی جنبش سبز، به مساعدت عبدالله گل، رئیس جمهور ترکیه" صورت گرفته است، که برای اولین بار در آفتاب و فرارو منتشر شده بودند. گفتنی است بازداشت شدگان تاکید دارند سایت هایشان در آن زمان مورد حملات هکرها و هک واقع شده بود. لازم به ذکر است بامداد دوشنبه و چند ساعت قبل از آغاز تظاهراتِ مردمی در حمایت از اعتراضات مردم منطقه، و درحالیکه شامگاه قبل از آن، وزارت کشور اعلام کرده بود که مجوز صادر نخواهد شد، برخی رسانه ها به درج خبری مبنی بر "صدور مجوز راهپیمایی سکوت" توسط وزارت کشور مبادرت کرده بودند، مبنی بر اینکه "وزارت کشور در پاسخ به در خواست عبدالله گل رئیس جمهور کشور ترکیه که هم اکنون در تهران به سر می برد، راهپیمایی سکوت امروز، ساعت سه ظهر، ٢۵ بهمن ماه را در صورت همکاری و مساعدت مردم مجاز و قانونی خوانده است. همچنین آمده بود "وزارت کشور در ادامه پیام با اشاره به اینکه «مبادا گرفتار وسوسه عوامل های بیگانه و منافق شوید» افزود، در صورت تخطی از قوانین کشور و ایجاد صدمات مادی و معنوی، تمامی مسئولیت ها بر گردن رهبران جنبش سبز خواهد بود". ادامه...
تصویری از Idalo
ارسال شده توسط Idalo ، داغ شده حدود ۹ سال قبل در بخش سیاست

دیدگاه ها

تصویری از Palermo

Palermo حدود ۹ سال پيش گفت:

۲

این سایت ها همه از نرم افزار درپیت "استودیو خبر" استفاده میکنند، دو هفته پیش یک حفره امنیتی در این نرم افزار پیدا شد که از طریق اون میشه بدون اطلاع مدیران سایت خبر به سایت اضافه کرد، در سایت فارس نیوز و گرداب هم خبر پیش فروش ساندیس رو ارسال کرده بودند. در فرارو و آفتاب هم خبر مجوز راهپیمایی. فکر میکنم تمامی درپیت نیوزهای دولتی از این نرم افزار استفاده میکنند. مثل اینکه هنوز شرکت تولید کننده این نرم افزار متوجه این حفره امنیتی نشده ... دوستانی که تخصصی در این زمینه دارند دست بکار شوند :)

تصویری از Ataa

Ataa حدود ۹ سال پيش گفت:

۲

من همان روز که خبر ساندیس در گرداب و فارس نیوز رو دیدم، احتمال دادم که یک باگ جدید پیدا شده باشه ولی جایی اطلاعاتی در موردش پیدا نکردم. شما خبر این باگ را کجا دیدید؟

تصویری از Dahri

Dahri حدود ۹ سال پيش گفت:

۲

این مهمه باید خبر رسانی بشه

تصویری از ariya7

ariya7 حدود ۹ سال پيش گفت:

۲

دم هکر ها گرم به این میگن هک کردن و استفاده موثر از سایت های دولتی