۲۴

ما اینجا ویسکی به دست مینشینیم ، شما کشته بدید و حکومت عوض کنید که ما برگردیم لذتش ببریم

sonixax.wordpress.com – به طور قطع میشود گفت ۹۰٪ ایرانیان مقیم خارج از کشور منجمله خود من پناهندگان سیاسی بوده اند و یا هستند و همگی مدعی هستند که در ایران تحت تعقیب بوده اند و اگر به ایران باز گردند زندانی و یا اعدام میشوند ، حال بماند که ۹۰٪ همین ۹۰٪ پس از گرفتن تابعیت کشوری که درش زندگی میکنند پاسپورت به دست به ایران باز میگردند و انگار نه انگار که تا دیروز میگفتند به خاطر فعالیت های سنگین سیاسی در ایران تحت پیگرد هستند و در صورت بازگشت زندانی و یا اعدام میشوند ! آنچه که بیشتر موجب تاسف است و انسان با دیدنش شرمگین میشود مشاهده ی عدم شرکت همین افراد در تجمعات و اعتراضات خارج از کشور است و وقتی که از ایشان دعوت میکنی تا در اعتراضات شرکت کنند بهانه هایی بسیار بسیار احمقانه می آورند ، بهانه هایی مانند من اوپوزوسیون خارج از کشور را قبول ندارم یا کار دارم و سرم شلوغ است و وقت نمیکنم ! در صورتی که اکثر این اعتراضات به گونه ای ساماندهی میشود که یا در روزهای تعطیل برگزار میشود و یا بعد از ساعات اداری .... ادامه...
تصویری از sonixax
ارسال شده توسط sonixax ، داغ شده حدود ۸ سال قبل در بخش جامعه

دیدگاه ها

تصویری از ariya7

ariya7 حدود ۸ سال پيش گفت:

۲

فقط فکر شو کن اون یک ملیون نفری که تو لس انجلس زندگی میکنن یه روز یه تظاهرات درست حسابی برگزار کنن باز تاثیرش از تظاهرات های چندصد نفره بیشتر البته همهی ایرانیان خارج از کشور این طوری نیستن ولی واقعیت تلخه اکثرا دنبال خوشی و زندگی خودشونن وطن اینجا همه حرف ها دروغه رفاقت ها سر شیپور بوقه!

تصویری از کامران بیخدا

کامران بیخدا حدود ۸ سال پيش گفت:

۳

دوست من یک طرفه قضاوت نکنیم ..شما بدون در نظر گرفتن مسائل اصلی و فرعی حکم کلی صادر کرده اید.ببینید بسیاری از همین سازمانهای ایرانی که دنبال تظاهرات در کشورهای غربی هستن وابسته به نیروهای مختلف سیاسی میباشند و اگر هم فراخوان برای راهپیمایی بدهند باور کنید تنها چیزی را که مد نظرشون نیست مردم ایرانه و فقط بخاطر این فراخوان میدن که جمعیت زیادی جمع بشن و اینا از حضور جمعیت سو استفاده کنن و فوری علم وپرچم فلان سازمان را بالا ببرن و از چند نفر ایرانی که اصلن نمیدونن سیاست با کدوم (س) نوشته میشه و در ایران دزد یا جانی بودن(((البته نه همشون))) و از ایران فرار کردن عکس بگیرند و اونا را در وضعیت گرفتن اقامت نوع سیاسی کمک کنند! بسیاری از سازمانهایی که من دوست ندارم اسمی از اونا را بیارم و دوستان خارج از کشور شاید بیشترشونو بشناسند واقعن هدفشون سواستفاده از جمعیت و مصادره کردن حضور ملت بنام سازمان خودشون هستش و یکی از عواملی که من ((خودم ))شخص وارد این معرکه ها نمیشم اینه هر بخشی از یک جریان سیاسی فراخون میده واقعن هدفی به غیر از همون شعار فراخوان را دنبال میکنه!! بعنوان مثال من خودم شاهدم که در یک فراخوان برای حمایت از ملت ایران در یکی از کشورها به زحمت خودمونو سر وقت رسوندیم جلوی سفارتی که مشخص کرده بودند و متاسفانه وقتی متوجه شدیم تعداد زیادی از اشخاصی که حضور دارند همون دار ودسته اطلاح طلبان هستند که با چند بلند گو مشغول شعار(((الله اکبر)))دادن میباشند از حضور خودم پشیمون شدم و متاسف شدم از اینکه چرا باید در جمعیتی حضور پیدا میکردیم که هنوز حتی شعار وهدفی را تکرار نمیکنه که لا اقل اگر هم همه گیر نباشه لا اقل سخن و درد دل قشر بزرگی از ملت ایران را گفته باشه! و وقتی ماها اعتراض کردیم خیلی زود انگ زدند شماها پشت سر خواسته ملت ایران نیستید !!!!ومن گفتم مرد حسابی اگر خواسته شما و ملت ایران واقع اجرای شعار الله اکبر و ابزارهای دیگر اونه "اصلن به چی اعتراض دارید ؟! مگه خا منه ای به این شعار و ما بقی ایدئولوژی پشت همین شعار بهتر از خمینی و طالبان و هر اسلامگرای دیگه واقف نیست و یا اجراش نمیکنه؟!
دوست من موضوع سر حضور نیست و من شخص معتقدم تا منشور همه گیری برای این جنبش و اعتراض مشخص نشه و هدف و استراتژی اصلی جنبش در مسیر و موازی با یک خواسته سیاسی همه گیر مثل سکولاریسم تعریف نکنیم و رهبران لائیک و سکولار این جنبش مشخص نشود بدون تعارف باید خدمت شما عرض کنم اصلن نباید از این حرکت و جنبش که در نهایت به نفع اصلاح طلبان مصادره خواهد شد حتی حمایت هم بکنیم!
برای چی باید از یک اعتراضی در خارج از کشور حمایت کنم که جلوی سفارت رژیم شعار الله اکبر سر میده؟!
کدم هدف نهایی سکولار و تاکتیک و استراتژی مشخصی برای رسیدن به این هدف همه گیر مشخص شده که در مورد مثلن حق حقوق اتئیستها هم درش سخن گفته شده باشه و من هم بیام براش زحمت بکشم و خودمو در مقابل حمایت از اون سهیم بدونم؟!
دوست من ......عزیز من ...برادر من....... کسانی که با طناب پوسیده اصلاح طلبان وارد این چاه بشوند مجبورند برای بیرون آمدن از این چاه هم دوباره به ریسمان اونا آویزان بشوند! وازطرفی این روزها تعداد زیادی از اصلاح طلبان در سایتها پشت ملت مخفی شدند و بخاطر اینکه هدف اصلی و شوم خودشونو مخفی نگه بدارند با زیرکی خاصی خواسته خودشونو در قالب کل ملت ایران مطرح می کنن و در فضای واقعی هم سعی دارند با زیرکی خاصی دستاورد و انرژی همه سازمانها و فعالین سیاسی و معترضین بعضن نا آگاه از مسا ئل پشت پرده را به نفع خودشون مصادره کنند !
من شخصن معتقدم تا زمانی که هدف و تاکتیک و استراتژی نهایی و رهبری این اعتراض به سمت سکولاریسم حرکت نکنه و روی ریل اعلامیه حقوق بشر سازمان ملل متحد قرار نگیره و نتونه برای خواسته همه اقوام و اقلیتهای و مذاهب و یا نظریات مختلف ایرانی دلگرمی و اشتیاقی را به وجود بیاره "اصلن نباید از این جنبش حتی حمایت هم کرد و به نظر من هزینه دادن هر چقدر هم صادقانه و خالصانه و از ته دل باشه در آخر فقط شاهد جابجایی قدرت میان دو قشر مذهبی دیگر خواهد بود و هرگز شاهد تغییر چرخه قدرت پس از سرنگونی به نفع مردم و برابری نخواهیم بود.

تصویری از sonixax

sonixax حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

دوست گرامی ،
اگر شما معتقد به دموکراسی و مردم سالاری باشید در اعتراضات شرکت میکنید . همان طور که گفتم من هم اعتقادی نه به جنبش سبز نه به موسوی و کروبی و نه به خدا دارم و فکر میکنم با بنده آشنایی داشته باشید به عنوان مدیر سایتهای تازینامه و رضافاضلی و مسعود انصاری و ...
ولی با این حال وقتی فرصتی وجود دارد باید از آن استفاده کرد ، اگر ما در این اعتراضات شرکت نکنیم دست به خودکشی مدنی زده ایم و خودمان ، وجود خودمان را در میان مردم ایران منکر شده ایم .
طبیعی است که اگر جمعی برای چیزی تلاش و مبارزه کرده باشد افرادی که در آن مبارزه سهیم نبوده اند را به بازی نمیگیرد .
در عین حال من قبل از اینکه آتئیست باشم ، یک ایرانیم و خودم را از جنس مردم ایران میدانم برای همین به علایق آنها احترام میگذارم و در اعتراضات هم برای دفاع و پشتیبانی از آنها و هم برای ابراز وجود خودم و خریدن حق سخن گفتن شرکت میکنم .

تصویری از کامران بیخدا

کامران بیخدا حدود ۸ سال پيش گفت:

دوست عزیز ..من کاری با این ندارم شما مدیر کدام سایت بودید و یا نبودید ! اینجا بحث بر سر واقعیتهاست و همه ما در پشت شناسه میتوانیم هر لقب و شغل و یا عمل سیاسی را به خودمان متصل کنیم بدون اینکه راه اثبات یا تکذیبی بر آن وجود داشته باشد((البته منظورم شما نیستید و کلی عرض میکنم))
از طرفی دموکراسی و مردم سالاری "کلمات ومعانی کلی هستند و اینکه شما و یا من بدون پرداختن به ماهیت اصلی و مفهوم و چگونگی اعمال آنان فقط واژه ها را تکرار کرده و از آن عبور کنیم !در اصطلاح سیاسی شعار و فریب سیاسی و تاکتیکی برای رسیدن به هدفی مشخص و اعلام نشده به مردم گفته میشود !! وخمینی بهتر از هر کسی استاد چنین شعارهایی بود و شاهد بودیم با همین شعارها حتی کمونیستها و مارکسیستهای دو آتشه هم خام شده و عرصه را به ایشان واگذار کردند و در نهایت دیدیم که اولین کسانی که خمینی جلوی دیوارشان گذاشت همین کمونیستها و مار کسیستها بودند!
رسیدن به دمکراسی و مردم سالاری به شعار نیست بلکه به فراهم کردن تضمین با تشکیل مرکزیتی مشخص و رهبری مشخص و طرحی مشخص و قوانینی مشخص دارد و بدون پرداختن به ایجاد چنین مرکزیتی "هر شعاری در مورد دمکراسی فقط یک فریب سیاسی بوده و میباشد و هر گونه حمایت از آن یک اشتباه بزرگ میباشد.

تصویری از sonixax

sonixax حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

در مورد وبسایتها میتوانید اسم بنده را زیرشان در قسمت Footer ببینید .
همچنین میتوانید در تالار دفترچه هم عضو شوید تا بیشتر با هم آشنا شویم :daftarche.com
ولی در مورد حقایق ، حقیقت اینه که اگر به بهانه های این شکلی دست روی دست بگذاریم و هیچ کاری نکنیم ، آب از آب تکان نمیخورد - باید با ابزار موجود کاری کرد نه با آرزو و خیالبافی که اگر این طوری شود آن طوری میشود .

تصویری از AraM

AraM حدود ۸ سال پيش گفت:

۱

دوست عزیز، همه خارج نشینان همچون شما نیستند، و پناهندگان سیاسی تنها قشری از جامعه ایرانیان خارج از کشور را میسازند.

تصویری از sonixax

sonixax حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

در این باره که 90% ایرانیان خارج از کشور از طریق پناهندگی سیاسی اقامت دریافت کرده اند که بحثی نیست ، چون که به ایرانیان پناهندگی اجتماعی تعلق نمیگیره و تعداد سرمایه گذاران و کسانی که مهاجرتی غیر از پناهندگی انجام داده اند انگشت شمار است ، یعنی اگر به نسبت 7 میلیون ایرانی خارج از کشور بنگیریم حدود 700 هزار نفرشان پناهنده نبوده اند .
در مورد شرکتشان در اعتراضات هم بنده هرگز نگفته ام ، همه یا اکثرت - گفته ام بخشی .

تصویری از کامران بیخدا

کامران بیخدا حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

شما این آمار نود درصدی را از کجا کشف کردید جناب ؟! ای کاش پاس مسائل امنیتی مطرح نبود و من صدها نفر ایرانی در کشوری که زندگی میکردم بهتون معرفی میکردم که اتفاقن سرمایه گذار هم نیستند و اقامت اجتماعی از طریق کار یا ازدواج کسب کرده اند!!
ازطرفی بسیاری از ایرانیان (مثل خود من) زمانی دوری پناهنده سیاسی بودیم و لی اکنون سالهاست ملیت این کشورها را هم بعد از سالها زندگی وکار کسب کردیم ولی باز امکان برگشت به ایران برامون وجود نداره"ولی عرض کردم با ملیت یک کشور دیگه غربی من نمیتونم وارد یک تظاهرتی بشم که شعار ش جلوی سفارتش الله اکبره و یا از آرمان خمینی جلوی سفارت بیانیه پشت بلند گو صادر میکنه!
اگر خواسته مردم ایران اینه ...با کمال احترام من غلط میکنم از این خواسته حتی حمایت هم بکنم و هر کسی رفت کشته شد مقصر خودشه!!و از نظر من ارزش نداشت خودشو به کشتن بده !چون خا منه ای در هر صورت با اینکه منفورتر از هیتلره ولی بسیار غیر وحشی تر از خمینی هستند ! و هر کسی بدنبال آرمان امام راحل ویا شعار الله اکبر باشه داره خود کشی میکنه عزیز! و خونش پای خودشه !

تصویری از sonixax

sonixax حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

خوب اگر یک دور دیگر مطالعه کنید من نوشته ام :

به طور قطع میشود گفت ۹۰٪ ایرانیان مقیم خارج از کشور منجمله خود من پناهندگان سیاسی بوده اند و یا هستند

و خود شما این مورد رو تائید هم کرده اید ، تا جایی که من میدونم حدود 7 میلیون نفر ایرانی خارج از ایران زندگی میکنه و بخش بسیار کوچکی از این جمعیت توسط سرمایه گذاری و یا ازدواج و یا کار ایران رو ترک کرده .
در مورد شعار الله و اکبر من هم مشکل دارم و اگر توی وبلاگم و یا سایتم (tazinameh.com) چرخی بزنید مقاله ای با عنوان "چرا باید اسلام را کنار گذاشت" این مورد رو نوشتم - ولی فراموش نکنید که شعار مخالفین داخل هم ایجاد حکومتی سکولار است و نابودی کامل یک دین غیر ممکن است و حکومت سکولار این پتانسیل را دارد که حق و حقوق تمام اقلیت ها درش تضمین شود .
اگر من فعالیتی دارم به خاطر مردم کشورم است و تک تکشان برایم اهمیت دارند ، چه شمای بیخدا که شیوه فکریتان با من یکیست ، چه آنهایی که مسلمانند و به من میگویند کافر !
یکدست کردن جامعه چه دینی باشد ، چه لائیک اول و آخر کار اشتباهی است و محکوم به شکست .

تصویری از کامران بیخدا

کامران بیخدا حدود ۸ سال پيش گفت:

دوست من بحث بر سر نابودی یک دین نیست و اصلن سکولاریسم بدنبال نابودی دین نیست بلکه سکولاریسم راهی برای حفظ دین و ضمانت قانونی دادن به فعالیت در محدوده شخصی طرفدران آن دین میباشد..
از طرفی شما گفته اید شعار داخلیتها سکولار است ! شما زا کجا چنین برداشتی کردید؟! وقتی رهبران یک جنبشی که به صراحت از آرمان خمینی دفاع کرده و از طرفی لیدر وتئوریسین ((زور چپان)) آن قلمداد و القا میشوند چگونه باید تشخیص داد و چگونه تشخیص داده اید هدف این اعتراض رسیدن به سکولاریسم است؟! آیا منشوری و یا رهبری سکولار برای این منظور معرفی شده که مردم بخاطر رسیدن به این منشور به خیابان آمده باشند و سایرین نیز به دفاع از خواسته همه گیر آن ملت خود را ملزم بدانند؟!

تصویری از sonixax

sonixax حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

من نمیدانم شما تا چه حد اخبار ایران را دنبال میکنید ، و همان طور که گفتم من موسوی و کروبی را رهبر نمیدانم .
شعارهایی که تظاهر کنندگان در ایران سر میدادند را یادتان می آید ؟ خود طرفداران موسوی و کروبی از اینکه چپ و راست میگویند دوران طلایی خمینی و اسلام و ... صدایشان در آمده .
حتی کدیور که یک آخوند است و خیلی از آخوند های دیگر به خاطر در معرض خطر دیدن اسلام عزیزشان حکم به جدایی سیاست و دیانت داده اند چرا که دیده اند حکومت دینی کسب و کارشان را از بین میبرد .

تصویری از کامران بیخدا

کامران بیخدا حدود ۸ سال پيش گفت:

من نمیدانم شما چند سال دارید که این چنین با استناد به شعارهای مردم سعی میکنید به من نوعی بفهمانید مردم دنبال سکولاریسم هستند؟!
من از شما سوال میکنم آیا شعار دادن پانصد نفر یا حتی میلیون نفر مبنی بر جدایی دین از حکومت"تضمینی برای انجام اینکار بعد از سفوط رژیم میباشد؟! اگر تضمین است چرا شعارهای به مراتب سکولار تر از قبل از خضور خمینی در سال 57 و توسط دهها میلیون نفر نتوانست به تضمینی برای ایجاد یک حکومت خدمتگزار سکولار منتهی شود؟!
عزیز من ...راهکار سیاسی مشخص برای منتهی شده شعارها به تضمین فقط در صورت تشکیل کمیته رهبری مشخص ولائیک و هدفی مشخص و قوانینی سکولار ومشخص میتواند به واقعیت منجر شود و نه با تکیه به شعار حتی دو میلون نفر و یا حتی ده میلیون نفر!! زیرار در چنین شرایطی هر گونه همکاری مردم بدون سازمان دهی مشخص "همان طور که قبلن هم گفتم شاید باعث و موجب سرنگونی یک رژیم شود ولی هرگز سازمانهای از قبل سازمان دهی شده مانند ((جناح اصلاح طلب)))به شما فرصت خود نمایی نخواهند داد و از نبود سازمان دهی نیروهای سکولار مانند سال 57 سو استفاده کرده و دستاورد ملت را به نفع خود مصادره خواهند کرد.

تصویری از sonixax

sonixax حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

خیر نیست ، ولی یک پرسش هم من از شما دارم - آیا کنار کشیدن و ساکت نشستن به بهانه ی اینکه با روشی که جاریست موافق نیستم تضمین میکند که ایران وضع بهتری پیدا کند ؟
همچنین کسانی که هیچ حرکتی نمیکنند چه گونه میتوانند از حق و حقوق خودشان دم بزنند در صورتی که برای احقاقشان هیچ کوششی نکرده اند ؟
گویا شما در آمریکا زندگی میکنید ، پس خوب میدانید که کسی برای کسی مفتی کاری نمیکند ، اگر شما مطالباتی دارید باید برای احقاقشان تلاش کنید رهبر سکولار که آزادی را تضمین کند هم از آسمان بر زمین نمیوفتد با ساکت نشستن در خانه هم هیچ اتفاقی نمیوفتد .
در ضمن دلیل نمیشود چون خمینی فرصت طلب بود ، پس همه فرصت طلب هستند . به این میگویند تعمیم ناروا دوست عزیز .

تصویری از کامران بیخدا

کامران بیخدا حدود ۸ سال پيش گفت:

شما سوال منو کامل جواب ندادید و سعی میکنید در مقابل سوال با سوال وارد عمل بشوید عزیز. اما به صراحت بهتون پاسخ میدم که به قول سخن بزرگی "گاهی فرار بزرگترین پیروزی است!!
ازطرفی گرامی ما حرکت داریم تا حرکت و نمیشه مردمو بدون برنامه کشید بیرون و هزینه داد و خونشونو ریخت زمین تا فردا یک تعداد غارت گر مذهبی مثل گنجی و خاتمی و موسوی و کروبی و....تشریف بیاروند و مثل خمینی دستاورد انقلاب و خون مردمو چپاول کنن!! مگه یادمون رفته سال 57 ؟! چند سال سن اون موقع داشتید که هنوز دارید از حرکت بدون برنامه حمایت میکنید؟! چند بار قرار امثال خمینی از بی برنامگی ماها سو استفاده کنن؟! اگه شماها واقعن به فکر وطنتون هستید تشریف بیارید و بجای تمرکز به حرکت بدون برنامه" به محور اتحادی همه گیر تمرکز کنید تا همه اقشار ملت ایران دست به دست هم بدهند و همکاری کنن و رژیمو سرنگون کنن بره پی کارش! نه اینکه بدون برنامه از حس وطن پرستی ایرانی مایه بگذارید و مردمو بکشید خیابون به کشتن بدید و هر جا هم بحث از سکولاریسم وسط میاد از بحث کردن فرار کنید و موسوی را رهبر جنبش جا بزنید!! یعنی اینقدر ایرانی حافظه تاریخیش خرابه که سال 57 و سو استفاده خمینی از بی برنامگی میان نیروهای مختلف اپوزیسیون و سوار شدن به موج احساسات مردم وتحمیل خودش بعنوان حکومت را فراموش کردند؟!!!!!!!!!!!!!!
بله رهبر سکولار از آسمان به زمین نمی افتد و در میان نیروهای مختلف اپوزیسیون و اشخاص و فعالیت سیاسی ما بهترین انسانهای روشنفکر و سکولار را داریم ولی بلا نسبت شما )))تا بحث رهبری سکولار پیش میاد یه تعداد شوکه میشن !!چون هدف اصلی که توسط جناحهای رژِم طراحی شده اینه که باید ملت در دور تسلسل و باطل درگیر بشه و در نهایت دوباره به راه خمینی بر گردیم و این وسط یکی مثل شما دوست گرامی هم فکر میکنه هر کس با بیرون نرفتن مخالف کنه حتمن دشمن ملته !!! عزیز من این را هم خدمت شما عرض کنم تا زمانی که زیر بار رهبری سکولار و قوانین پیش فرض منطبق با منشور حقو بشر سازمان ملل بعنوان قانون اساسی موقت نرویم و به عبارتی هدف نهایی این جنبش مشخص نباشه و رهبری مشخص و سکولار و همه گیری تعریف نشه !!من شخصن یک نوشابه هم برای این حرکت باز نمیکنم و هر کسی خواست بره و خون بده به نظر من حماقت کرده و گول اصلاح طلبها را خورده !چون اگر هدف بازگشت به راه خمینی هست من یکی اگه ایران بودم یه سره میرفتم و از خامنه ای دفاع میکردم !!چون با اینکه این شخص در دروغ گویی و قصیر القلب بودن نظیر نداره فعلن "ولی هزار مرتبه با شرف تر و رئوف تر از جانیانی هستند که دهه 60بیش از 10000هزار انسان را در طول فقط چند ماه اعدام کردند !!اگه قرار انتخبا بین بد و بدتر باشه من یکی بد را انتخاب میکنم جناب !
اما در مورد مثال تعمیم ناروا ی شما که مرا متهم کرده اید باید به صراحت عرض کنم این تعمیم ناروا نیست و من در مورد تمامی آنانی که سعی دارند به نوعی ارتباطی زور چپان بین حکومت و دین برقرار کرده و یا با مغلطه های مختلف سعی در تعاریف دیگری از دین نموده تا هم از توبره دین در مواقع خاص بهره ببرند! و هم از آخور قدرت!!باید عرض کنم شامل تمامی انسانهای مذهبی میشود که با عینک دین به سیاست می نگرند و هیچ انسان عاقلی به کسانی که بدنبال راهکاری برای تطبیق دین و حکومت هستند نباید اعتماد کند ! حتی اگر پدر من این چنین می اندیشید من در امور سیاسی از ایشان فاصله می گرفتم .چرا که تاریخ ادیان و به خصوص اسلام به روشنی بیش از 14 قرن ثابت کرده است هیچ بخشی از این باور با دموکراسی سر سازش ندارد و بارومندان به دخالت دین در حکومت و سیاست "خودشان نوعی بیمار بوده و نیاز به مراقبت دارند و نباید به چنین انسانهایی که خود اسیر زندانی بنام تفکر دینی هستند اعتماد کرد و از سکان رهبری یک حرکت ملی را به چنین بیمارانی داد.

تصویری از Iranam0

Iranam0 حدود ۸ سال پيش گفت:

۳

آقای کامران بیخدای عزیز دقیقا تو شهر ما هم همین اتفاق افتاد میگفتن مرگ بر دیکتاتور هم نگین!!!

یه دفعه دیگه دو تا دسته مجاهدین و اسهال تالاپ‌ها واسه هم پلیس خبر کردن! افتضاحی بود...

دقیقا من هم از اون روز نرفتم چون چیزی که من و نود درصد مردم میخوایم دموکراسی و حکومت سکولار با قانون اساسی‌ مدرن هست. اما کسانی تظاهرات برگزار می‌کنن که جزو این نود در صد نیستن.

کاش بشه خودمون ما نود در صد همدیگه رو پیدا کنیم و فراخوان بدیم.

تصویری از کامران بیخدا

کامران بیخدا حدود ۸ سال پيش گفت:

۲

حق با شماست .من شخصن بارها و بارها دیدم و اینو به صراحت عرض میکنم کسانی که سعی دارند به اعتراض اکثریت مردمی که از دست دخالت دین در حکومت خسته اند یه پوشش و لباس مذهبی زور چپان کنند همون دار ودسته خود رژِیم هستند! من بارها شخصن دیدم صدها نفر ایرانی دگر اندیش بخاطر دلسوزی کار و زندگی خودشونو ول کردند و دنبال ایرانیهایی افتادن که مثلن بدنبال رای خودشون بودند! ولی این وسط یهو سر و کله یه تعداد دارودسته موسوی و مهاجرانی و کروبی و هاشمی پیداشون شده و شروع کردن شعار الله اکبر سر دادن و در واقع لباس مذهبی را کردن توی تن همه حاضرین در تظاهرات!!
من بارها از نزدیک درست مثل شما شاهد بودم که فقط شعارهای اسلامی را تجویز میکردند و به صراحت می گفتند هدف ما سرنگونی نیست بلکه اجرای آرمانها امام و اجرای قانون اساسی کشوره!!!!حالا کدوم قانون اساسی و کدوم آرمان خمینی منظورشون هست و بود دیگه باید از شعور و شرف همون دسته از آدمها توجه کرد وپرسید!
واقعیت اینه سخن آخر شما خیلی به من چسبید و ای کاش بتونیم نیروهای سکولار و سکولار خواهان واقعی که خواستار تطبیق قانون اساسی کشور با اعلامیه جهانی حقوق بشر هستند را دور هم جمع کنیم و یا به هم نزدیک کنیم و یک کمیته رهبری مشخص و قانون اساسی پیش فرض برای ایرانی آزاد طراحی کنیم و فقط در در این صورت یعنی بعد از تشکیل چنین محور مشخصی برای اتحاد هستش که من شخصن حاضرم اسلحه بدست بگیرم و خون هم بدم چون میدونم آرمان و هدفم تنظیم شده و نوشته شده و اگر هم کشته بشم دوستان دیگرم این هدف را دنبال خواهند کرد و باور دارم سکولاریسم منطبق بر اعلامیه جهانی حقوق بشر مثل دهها کشور غربی "ارزش اینو داره براش خون بدی تا آیندگان بهتر زندگی کنند.ولی متاسفانه ایرانی از تاریخ درس عبرت نمی گیره و دوست داره اونو دوباره تکرار کنه و بجای اینکه مستقیم به سمت سکولاریسم و اعلامیه حقوق بشری که دهها کشور اجراش کردند و تا کنون هم موفقیت با بکار گیری آن تضمین و تایید شده را ول کردن و رفتند میخوان از قرآن و دین و موسوی که دهها بار و صدها بار ناکارآمدی اونا تایید شده و خطر آفرین بودنشون ثابت شده !!میخوان دموکراسی بکشن بیرون !!!

تصویری از Iranam0

Iranam0 حدود ۸ سال پيش گفت:

۳

" ای کاش بتونیم نیروهای سکولار و سکولار خواهان واقعی که خواستار تطبیق قانون اساسی کشور با اعلامیه جهانی حقوق بشر هستند را دور هم جمع کنیم و یا به هم نزدیک کنیم و یک کمیته رهبری مشخص و قانون اساسی پیش فرض برای ایرانی آزاد طراحی کنیم و فقط در در این صورت یعنی بعد از تشکیل چنین محور مشخصی برای اتحاد هستش که من شخصن حاضرم اسلحه بدست بگیرم و خون هم بدم چون میدونم آرمان و هدفم تنظیم شده و نوشته شده و اگر هم کشته بشم دوستان دیگرم این هدف را دنبال خواهند کرد و باور دارم سکولاریسم منطبق بر اعلامیه جهانی حقوق بشر مثل دهها کشور غربی "ارزش اینو داره براش خون بدی تا آیندگان بهتر زندگی کنند":

کاملا با شما دوست با شرف موافقم

منم برای این آرمان اسلحه بر میدارم و خون میدم.

مطمئنم مردم اسهال تالاپ‌ها رو نمیبخشن و دیگه پشت سرشون نمیفتن.

کاش میشد قانون اساسی‌ جدید و نحوه حکومت رو یه جور فراگیر به رای گیری میذاشتیم، (نه فقط توسط اینترنت) نمیدونم واقعا چجوری، اما این رای گیری مردم رو به هم نزدیکتر میکنه. این دوستان اسهال میخوان به همه بقبولونن که اکثریت آرمان امام میخوان !

کاش میشد یه گروه آزادیخواه تشکیل میدادیم...

تصویری از کامران بیخدا

کامران بیخدا حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

کاش میشد قانون اساسی‌ جدید و نحوه حکومت رو یه جور فراگیر به رای گیری میذاشتیم، (نه فقط توسط اینترنت) نمیدونم واقعا چجوری، اما این رای گیری مردم رو به هم نزدیکتر میکنه. این دوستان اسهال میخوان به همه بقبولونن که اکثریت آرمان امام میخوان ! کاش میشد یه گروه آزادیخواه تشکیل میدادیم...
واقعیت اینه برای رسیدن به این منظور باید یک آلترناتیو قدرتمند در خارج از کشور توسط نیروهای سکولار خواه ایجاد و تعریف بشه ((چون آلترناتیو سکولاری که سخن از تطبیق قوانین اساسی کشور با اعلامیه جهانی حقوق بشر بگوید احتمال تشکلیش در چهار چوب اسلامی و اسلامگرایان در داخل ایران فعلی تقریبن صفر هستش)) وبه نظر من در این وضعیت باید محوری مشخص و پیش فرض برای نزدیک کردن نیروهای سکولار در خارج از کشور به همدیگر و مثلن پیش فرضی بنام(سکولاریسم و حرکت ملی به سمت شروع تنظیم قانونی اساسی جدید ی برای ایران آینده با استناد به مفاد اعلامیه جهانی حقوق بشر))شاید بتونه استارت نزدیک شدن نیروهای مختلف را بزند.چون تنها در صورت مطرح کردن شروع برای حرکتی سکولار هستش که نیروها واشخاص و احزاب و نماینده اقوام و.... حق و حقوق خودشونو تضمین شده خواهند یافت و در واقع سکولاریسم و تنظیم قوانین اساسی کشور توانایی و ظرفیت اینو داره که درست مانند دهها کشور متمدن جهان "خارج از وابستگی اشخاص و مذهب و زبان و نظر و جنسیت و...آنها فقط با توجه به اصل(( کرامت انسان)) انسانها را یک موجود برابر و دارای حق حقوق مساوی در کنار هم دیگر تحمل کرده و تمام حقوق اونا را تضمین کنه و متعهد بشه دولتی که با رای مستقیم آنها بر سر کار آمده خدمتگذار آنهاست و نه صاحب آنها و دولت متعهد به حفظ قانون اساسی سکولار کشور بوده و به هیچ شیوه حق دخالت دین در همه ابزرهای زیر مجموعه اداری و قضایی و....کشور را ندارد و قانون اساسی کشور امانت دست دولتهاست و نه ابزار اقتدار طلبی و سود جویی و چپاول و به آتش کشیدن کشور و دنیای بیرون .
به نظر من سکولاریسم واقعی و تنظیم قوانین اساسی کشور با اعلامیه جهانی حقوق بشر "تنها راهکاری هستش که تمام اقشار مختلف کشور را میتونه کنار هم قرار بده و جبهه قدرتمندی میتونه به این وسیله تشکیل بشه که این جبهه قدرتمند میتونه کمیته رهبری از داخل همون جمع خودشون با رای مستقیم برای مدتی مشخص معرفی بشه و این اشخاص مسئولیتهای مختلف را برای مدتی مشخص به عهده بگیرن و بعد به سمت سازمان دهی نیروها و بکار گیری و اجرای تاکتیهای مشخص به منظور حرکت به سمت سرنگونی رژیم حتی با خشونت حرکتهای بعدی را تجویز کند.
البته اجرای این راهکار زیاد سخت نیست و موضوع مشکل اینه که اکثریت احزاب و سازمانهای ایرانی خارج از کشور تمامیت خواه و اقتدار طلب و یا آویزان بین اسلام و مارکسیست و یا آویزان بین توهم وخرد و......هستند.و حتی آنقدر این نیروها در اقتدارگرایی و توهم غرق شدن که بعد از 32 سال هنوز به عقلشون خطور هم نکرده اتحاد بر اساس اهداف همه گیر تعریف و مشخص میشه و نه بر اساس اعتقاد مذهبی و یا باور سیاسی گروهی خاص!! بد بختی اینجاست تا حرف اتحاد وسط میاد سازمانها واحزاب ایرانی هر کدوم سعی داره خودشو آلترناتیو جا بزنه و دیگری را تخریب کنه و باور کن حتی به عقلشون خطور نکرده لا اقل برای حضور در یک تظاهرات مثلن دفاع از حق زنان یک پرچم و علامت مشترک توسط همشون مورد قبول قرار بگیره و هر کس مثل حمامهای قدیم انواع لنگهای رنگارنگ به با سن مبارکش نبنده و بیاد بیرون!! بدبختی اینجاست یکی میگه ایران ارث بابای منه !!اون یکی میگه اسلام و مارکسیست رو میشه توی یک قابلمه با هم تبخ داد!! وتا میگی آقا جمع اسلام و مارکسیست غیر ممکنه و این دوتا ضد هم هستند !فوری میگه نه آقا ما هدفمون مارکسیسته ولی داریم با تاکتیک میریم جلو و انشالله !!!اگه دولت بعدی رفتیم بالا فوری ترتیب اسلامشو میدیم !!وقتی میپرسی آقا جان اگه شما راست میگی ! اساس نامه سازمانی شما از روی نهج البلاغه نوشته شده و همش در مورد مدح علی حرف میزنه و با این وضع ما دم خروس را قبول کنیم یا قسم ابولفضل را ؟؟!!و اینجاست که فکش قفل میکنه و سرخ میشه و رگ گردن میزنه بیرون و یهو بهت میپره و میگه شما قصد تخریف این سازمان مردمی را دارید!!:))
ولی من امیدوارم و مطمئن هستم در آینده ای نه چندان دور تمام معترضین رژیم (((منهای جریانهای مذهی و جناحی وابسته به خودشون از قبیل اصلاح طلب و موسوی ها))) و سازمانهای مختلف ایرانی هم به همین نتیجه ای که بالا عرض کردم خواهند رسید و مشخص کردن محور اتحادی همه گیر بخش اصلی شروع یک هماهنگی بزرگ برای تشکیل یک جبهه قوی متحد بوده و هست.

تصویری از sonixax

sonixax حدود ۸ سال پيش گفت:

۱

جناب کامران بیخدا ،
من فقط این رو میدونم با کنار کشیدن و انتظار نه اوپوزوسیون قدرتمند بوجود میاد و نه آب از آب تکون میخوره .
باید از هر موقعیتی استفاده کرد .
نمیشود کسی مخالف جمهوری اسلامی باشد ، در خارج از کشور باشد ، خود را فعال سیاسی بداند و بشیند در منزلش و به بهانه ی اینکه من این و آن را قبول ندارم کاری نکند .

تصویری از کامران بیخدا

کامران بیخدا حدود ۸ سال پيش گفت:

۱

من فقط این رو میدونم با کنار کشیدن و انتظار نه اوپوزوسیون قدرتمند بوجود میاد و نه آب از آب تکون میخوره . باید از هر موقعیتی استفاده کرد . نمیشود کسی مخالف جمهوری اسلامی باشد ، در خارج از کشور باشد ، خود را فعال سیاسی بداند و بشیند در منزلش و به بهانه ی اینکه من این و آن را قبول ندارم کاری نکند
من منظورم از کنار کشیدن این نیست که میدان مبارزه را بکلی رها کنیم گرامی !!من منظورم اینه باید به دلایلی از چنین جریاناتی فاصله گرفت.
جالب اینجاست شما بدون پرداختن به مسائل ریز تر و مقدماتی تر و بدون تحلیل وضعیت جریان اصلاحات و.... یک سره از اون همه بحثهای بالا گذشتید و نتیجه گیری کردید نباید نشست خانه و انتظار کشید وباید بیرون آمد!!به چه قیمتی باید بیرون آمد ؟! باید بیرون آمد تا خمینی دیگری بر مردم تحمیل کنیم ؟! از کدامین هدف همه گیر باید در حین بیرون آمدن دفاع باید کرد ؟! از شعار الله اکبر؟! یا منشور همه گیر و سکولاری که موسوی همیشه در اعلامیه ها بهش اشاره میکنند؟!
من شخصن کنار کشیدن رو کار درستی نمیدونم ولی آلت دست یک تعداد اصلاح طلب سواستفاده چی و منفعت طلب که سعی میکنن از انرژی و پتانسیل تمام نیروها برای به قدرت رسیدن خودشون استفاده کنند را هم قبول ندارم و معتقدم هیچ کس نباید اجازه بده که دیگرانی مثل تمام دار ودسته مذهبیها و....از وجود وقدرتش بعنوان نردبانی برای رسیدن به قدرت استفاده کنند یا به عبارتی ساده تر زمانی که هدف مشخصی وجود نداره و کسانی که خودشونو رهبر یک جریانی معرفی میکنند به طور صریح از بازگشت به قانونی سخن می گویند که نه تنها قانون نیست بلکه ضد قانون هم میباشد و از ابر مردی جاهل اسطوره ای ساخته اند که آرمانهای تخیلی نیز به وی نسبت میدهند!!باید از چنین جریانهایی کنار کشید وباید انرژی را در راهی متمرکز کرد که شاید دیر تر جواب بدهد ولی تضمین شده تر و مطمئن تر جواب خواهد داد .و من معتقدم ایرانی باید خودشو از جریانهایی که به نوعی با رژیم همکاری دارند و داشتند و با هر مغلطه ای سعی دارند میان دین و حکومت رابطه برقرار کنند باید خودشونو دور کرده و انرژی خودشونو در راه تمرکز به اتحادی سکولار و همه گیر مصرف کنند.
امیدوارم متوجه منظور من شده باشید و فکر نکنم به این زودی از یادمون بره که خمینی هم از بی برنامگی و نا آگاهی و نبود یک آلترناتیو همه گیر در میان مردم سو استفاده کردند و خودشونو به ملت ایران تحمیل نموده و سپس همه اونایی که در به رسیدن ایشون به قدرت سهیم بودند((مثلن مجاهدین خلق)))را جلوی جوخه اعدام گذاشتند!! جالب اینجاست شعارهای خمینی از اصلاح طلبان کنونی و شخص موسوی بسیار جالبتر و همه گیر تر هم بود و خمینی همیشه می گفتند که به آزادی فعالیت حتی احزاب چپ از جمله کمونیستها هم معتقد هستند !:))

تصویری از sonixax

sonixax حدود ۸ سال پيش گفت:

۱

یکی از دوستان من اینجا پناهندگی سیاسی گرفته ، خیلی روشن گفت میلاد من اینجا دروغ گفتم و میخوام برم ایران و بیام برای همین در اعتراضات شرکت نمیکنم ، فعالیت سیاسی هم نمیکنم .
خوب ارزش این آدم هزاران بار برای من بیشتر از کسیه که میاد میگه خدا وکیلی من توی ایران فعال سیاسی بودم ، با کله گنده ها در ارتباط بودم به خاطر فعالیت هام توی ایران !!!!!!!!!! مشکل برام درست شد در رفتم . حالا اومده اینجا حتی زورش میاد یک وبلاگ بزنه با اسم ناشناس 4 کلمه علیه این حکومت بنویسه . تا دلتون بخواد توی اروپا از این مدل آدمها ریخته – ویسکی خور کمترین چیزیه که من میتونم به این افراد بگم که بر وزن همون ساندیس خوره .

تصویری از کامران بیخدا

کامران بیخدا حدود ۸ سال پيش گفت:

۱

یکی از دوستان من اینجا پناهندگی سیاسی گرفته ، خیلی روشن گفت میلاد من اینجا دروغ گفتم و میخوام برم ایران و بیام برای همین در اعتراضات شرکت نمیکنم ، فعالیت سیاسی هم نمیکنم . خوب ارزش این آدم هزاران بار برای من بیشتر از کسیه که میاد میگه خدا وکیلی من توی ایران فعال سیاسی بودم ، با کله گنده ها در ارتباط بودم به خاطر فعالیت هام توی ایران !!!!!!!!!! مشکل برام درست شد در رفتم . حالا اومده اینجا حتی زورش میاد یک وبلاگ بزنه با اسم ناشناس 4 کلمه علیه این حکومت بنویسه . تا دلتون بخواد توی اروپا از این مدل آدمها ریخته – ویسکی خور کمترین چیزیه که من میتونم به این افراد بگم که بر وزن همون ساندیس خوره .
شما دارید با مغلطه نسبت دادن جز به کل نتیجه ای کلی میگیرید که به لحاظ منطقی اصلن درست نیست و ما نمی تونیم بگیم چون مثلن از حدود هفت میلیون ایرانی بعنوان مثال دویست هزار ویسکی خورد قهار داریم پس بقیه اون شش میلیون هشتصد هزار هم جزو همون دویست هزار هستند!!
ازطرفی با بخشی از سخن شما موافقم و من و اکثر دوستان ساکن کشورهای غربی میدونیم تعداد بسیار زیادی ایرانی فرصت طلب و حتی دزد و قاتل و متجاوز و کلاه بردار از ایران فرار کرده و میکنند و با مخفی شدن پشت ((کشته شدگان زنده یاد))متاسفانه با حمایت بخشهایی از جریانهای سیاسی تاریخ مصرف گذشته!! در کشورهای غربی موفق به اخذ پناهندگی سیاسی میشوند و این سازمانهای سواستفاده کننده همونایی هستند که بالا خدمت شما و دوستان اشاره کردم و دقیقن هدف اینا از جمع کردن ایرانیان به منظور تظاهرات به بهانه دفاع از خیزش ایرانیان "در واقع جمع کردن ایرانیان در یک محل و بالا بردن پرچم سازمانی خاص و عکس گرفتن از جمعیت و مصادره حضور ایرانیان به نفع تعدادی ایرانی نمایی هستش که به دلایل دیگه از جمله دزدی و قاچاق و یا آبرو ریزی و....از کشور فرار کردن و مثلن شاخه های ((دفاع از پناهندگان وابسته به سازمانها و احزاب مختلف)) با استفاده از عکس و پرونده سازی "این اشخاص را بعنوان سیاسی به اداره های مهاجرت پذیری معرفی میکنند! واونا را در مسیر گرفتن جواب اقامت سیاسی قرار میدهند که خوشبختانه در سالهای اخیر به چنین اشخاصی شاید سالها طول بکشه که اقامتی توسط کشورهای غربی داده بشود که یکی دلایلش همینه که در سالهای اخیر آنقدر ایرانی پس از گرفتن پاسپورت پناهندگی چند هفته بعد از سفارت ایران هم پاسپورت ایرانی دریافت کردند و لو رفتند که اداره مهاجرت چنین جریانهایی را به شدت زیر ذره بین قرار داده و اعتمادی به اونا نداره واز طرف دیگه به ایرانیانی که سعی دارند با استفاده از کیس سازی و پرونده سازی برای فعالیت سیاسی خارج از کشور خودشونو در ردیف فعال سیاسی جا بزنند دیگر شانس بسیار ضعیفی برای دریافت اقامت وجود دارد.
اما با این توضیحات مختصر باید به صراحت خدمت شما عرض کنم از نظر من هر ایرانی که از یک طرف خودشو فعال سیاسی جا زده و اقامت دریافت کرده و از طرف دیگه هم مخفیانه پاس ایرانی از سفارت گرفته !!هیچ فرقی با یک بسیجی و اطلاعاتی نداره و حتی از یک بسیجی و یک اطلاعاتی هم چنین اشخاصی خطرناکتر هستند و در قبال رفت و آمد بدون درد سر به ایران حاضرن هر کاری برای رژیم انجام بدهند ودهه های 90 میلادی هم دیدیم که چنین ایرانیانی چگونه با رژیم همکاری کرده و صدها نفر از اعضای رهبری و فعال جریانهای سیاسی را در کشورهای مختلف غربی ترور کردند!
امااز طرف دیگر هستند کسانی هم که واقعن فعال سیاسی بودند و قادر به برگشت به ایران نیستند و به هر دلیل شخصی حاضر به فعالیت سیاسی هم نمی باشند و از نظر من این حق خودشونه و کسی حق نداره برای اونا تکلیف مشخص کنه که حتمن باید بیرون بیان ویا نیان !و یا به آنها بگیم با اینکه شهروند آن کشور غربی هم هستند باید همراه ایرانیان دیگر جلوی سفارت رژیم آمده و شعار الله اکبر سر بدهند!!
چرا که بسیاری از ایرانیان ساکن خارج از کشور چون سالهاست در چهار چوب دموکراسی و آزادی و سکولاریسم زندگی میکنند اطلاعات سیاسیشون ((به دلیل تامکان تبادل آزاد اطلاعات )))خیلی بالاتر از ایرانیهای داخل کشوره و در بسیار بهتر از ایرانیان داخل کشور اطلاع دارند که جریان اصلاح طلبی و تمام جریانهای وابسته به رژیم یک دور تسلسل باطل و فریب بزرگ و کلاه برداری سیاسی است ! بنابراین اینجا دیگه نمیشه با دست گذاشتن به احساسات اونا و یا مغلطه بازی اونا را بیرون کشید و از انرژیشون به نفع اصلاح طلبان بهره برد!

تصویری از sonixax

sonixax حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

شما دارید با مغلطه نسبت دادن جز به کل نتیجه ای کلی میگیرید که به لحاظ منطقی اصلن درست نیست و ما نمی تونیم بگیم چون مثلن از حدود هفت میلیون ایرانی بعنوان مثال دویست هزار ویسکی خورد قهار داریم پس بقیه اون شش میلیون هشتصد هزار هم جزو همون دویست هزار هستند!! ا

دوست عزیز شما هم دارید مصادره به مطلوب میکنید ، من هیچ جا نگفتم اکثریت اینطوری هستند - بلکه گفتم بخشی این طوری هستند یعنی درست برعکس گفتم 200 هزار نفر اینطوریند - ما بقی این طوری نیستند .

تصویری از کامران بیخدا

کامران بیخدا حدود ۸ سال پيش گفت:

دوست عزیز شما هم دارید مصادره به مطلوب میکنید ، من هیچ جا نگفتم اکثریت اینطوری هستند - بلکه گفتم بخشی این طوری هستند یعنی درست برعکس گفتم 200 هزار نفر اینطوریند - ما بقی این طوری نیستند .
مصادره به مطلوب :))
پاسخ کوتاه شما و روش شما در بحث "پاسخ کوتاه هم می طلبد گرامی !
و سخن آخر و کوتاه اینکه هر کسی و شخصی و ایرانی و اقلیتی یا اکثریتی بدون مشخص بودن هدف سکولار و مشخص" دنبال موسوی و کروبی بوده اگر بعد از این هم اینکارو تکرار کنه باید به شعورش شک کرد .و به نظر من اونایی هم که در خارج کشور از اعلامیه تظاهرات توسط دارودسته اصلاح طلبان حمایت نکردند دستشو ن درد نکنه و امیدوارم بعد از این اصلن از این کارها نکنند.

تصویری از sonixax

sonixax حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

مصادره به مطلوب :)) پاسخ کوتاه شما و روش شما در بحث "پاسخ کوتاه هم می طلبد گرامی ! و سخن آخر و کوتاه اینکه هر کسی و شخصی و ایرانی و اقلیتی یا اکثریتی بدون مشخص بودن هدف سکولار و مشخص" دنبال موسوی و کروبی بوده اگر بعد از این هم اینکارو تکرار کنه باید به شعورش شک کرد .و به نظر من اونایی هم که در خارج کشور از اعلامیه تظاهرات توسط دارودسته اصلاح طلبان حمایت نکردند دستشو ن درد نکنه و امیدوارم بعد از این اصلن از این کارها نکنند.

قربانت بشم ، پاسخ های شما که اصلا کوتاه نبود ! هر کدامشان برای خودش یک مقاله بود !!!
و سخن آخر من و پاسخ شما : این بایدی که میگویید در رابطه با سکولار بودن ترویج دیکتاتوریست عزیزم ، استالین هم سکولار بود - ولی دیکتاتور بود .