۱۸

ناآرامی در شهر زاویه لیبی 23 کشته برجا گذاشت

persian.euronews.net – معترضان مسلح در شهر شهات لیبی، پیروزی خود را در شرق این کشور جشن گرفته و روز پنجشنبه با سوار شدن بر تانک ها در این شهر قدرت خود را به نمایش گذاشتند. در حال حاضر شهرهای تبروک و بنغازی در تصرف کامل معترضان است ولی در غرب درگیری های خونین ادامه دارد. درگیری میان هواداران معمر قذافی و نیروی امنیتی با تظاهرکنندگان در شهر زاویه، 23 کشته و دست کم 44 مجروح برجا گذاشت. کنترل فرودگاه شهر تبروک در مرز مصر نیز در اختیار مخالفان حکومت قذافی است. به گزارش یکی از روزنامه های پرخواننده چاپ لیبی آمار مجروحان روز پنجشنبه در حالی بیش از چهل تن برآورد می شود که بسیاری شهروندان بستگان مجروح خود را از هراس بازداشت توسط نیروهای امنیتی از بیمارستان ها خارج کرده اند. یکی از مخالفان حکومت قذافی در شهر تبروک می گوید:“خدا را شکر ما پیروز شده ایم. آنها اسلحه داشتند اما در دستان ما سنگ بود.خدا ما را یاری کرد و پیروز شدیم. تمام اعراب باید کاری برای متوقف کردن ستم انجام دهند. سازمان ملل متحد کجاست و چه کند؟.” شهر بن غازی، دومین شهر بزرگ لیبی نیز از چهاردهم فوریه تاکنون در کنترل معترضان است. ادامه...
تصویری از humanwatch
ارسال شده توسط humanwatch ، داغ شده حدود ۹ سال قبل در بخش سیاست

دیدگاه ها

تصویری از humanwatch

humanwatch حدود ۹ سال پيش گفت:

۱

آقای قذافی گفت:“چگونه اجازه می دهید که چنین پدیده ای در کشور اتفاق بیافتد. فراموش نشود، اینجا مصر یا تونس نیست. مطالبه قانون اساسی یا جامعه مدنی طبیعی است و مطالبه ای است صلح جویانه.اما معترضان چنین مطالبه ای ندارند. مطالبه آنان مطالبه بن لادن است. شما ساکنان شهر زاویه کاری با بن لادن ندارید.”

وی آنچه در شهر زاویه اتفاق می افتد را نمایشی خنده دار دانست، خود را رهبر معنوی لیبی خواند و گفت، مردمی که می جنگند داروهای توهم زا مصرف می کنند.

وی در اولین سخنرانی خود گفته بود در لیبی خواهد ماند و همانند اجداد و پدربزرگ اش شهید خواهد شد.

http://persian.euronews.net/2011/02/24/gaddafi-blames-al-qaeda-for-revolt/