۱۷

18 تير، سهم تو ، آوازخواندن در چهارگوشه ي ممکنت ،سهم من فرياد در يک گوشه از هزار گوشه ي اين زندان بزرگ

setareiran.blogspot.com – ر آستانه ی سالگرد یورش ماموران بارگاه ولایت به مسکن و ماوای دانشجویان در هجدهم تیرماهِ هزارو سیصد و هفتاد و هشت خوشحال و خرسندیم که اعلام کنیم جنبش دانشجویی همچون خاری بر چشم مستبدان باقی خواهد ماند. هزینه هایی که جنبش دانشجویی در راه مبارزه بر علیه نظام استبدادی ولایت فقیه پرداخت کرده است، بس گزاف بوده است . از هجده تیرماه سال هفتاد و هشت تا به امروز دانشگاه چندین بار مورد تاخت و تاز ولایت مداران قرار گرفته است که رسوا ترین آن به شامگاه بیست وپنجم خرداد ماهِ هشتاد وهشت مربوط میشود.در جریان این رویداد دهشتناک، شمار زیادی از دانشجویان زخمی شدند وهفت یار اهورایی، به آسمان جاودانه ی تاریخ مبارزات جنبش دانشجویی پر کشیدند. مصطفی غنیان، مبینا احترامی، ایمان نمازی، فاطمه براتی، محسن ایمانی، کامبیز شعاعی و کسری شرفی یاران سبز ما در جنبش دانشجویی در آن شبانگاه کینه و نفرت حاکمیت در راه آزادی و دموکراسی به عزّت ابراهیم نژادی پیوستند که در سال 78 نفسش را به آنان بخشیده بود. کیانوش آسا، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته شیمی در دانشگاه علم و صنعت، صبح همان روزدرحوالی میدان آزادی در جریان تظاهرات ربوده میشود و پیکر اّهورایی این یار دیرین ما در جنبش دانشجویی، در روز سوم تیر ماه، در پزشکیِ قانونی توسط خانواده اش شناسایی میشود. امیرِ جوادی فر، دانشجوی رشته ی مدیریت صنعتی دانشگاه قزوین در گرامیداشت سالگرد هجده تیر ماه بازداشت میشود، به کهریزک برده میشود ودر آن جا به همراه محمد کامرانی، محسن روح الامینی، رامین قهرمانی و احمد نجاتی بر اثر شکنجه های جسمی کشته میشود و همگی به دیگر یاران اهورایی خویش می پیوندند. با وجود موج تهدید و اِرعاب در تهران و شهرستانهای مختلف جنبش دانشجویی تسلیم نشد و همچنان بر خواسته های خود تاکید کرد .در راه مبارزه با استبداد و دیکتاتوری بهترین جوانان این مرزو بوم در پشت میله های زندان هستند ولی حتی در زندان دست از مبارزه نکشیده اند. بهروز جاوید تهرانی دانشجوی بازداشتی در سال هفتاد و هشت هنوز هم بعد از گذشت دوازده سال محبوسِ زندانِ جانیانِ بارگاهِ ولایت است و به تازگی دوباره به حکم ضربات تازیانه، پیکرش را در سرمای استبداد خراشیده اند. اکبر محمدی یار و همرزم ما در جنبش هجدهم تیرماه سال هفتاد و هشت بعد از تحمل هفت سال رنج زندان و شکنجه ی دژخیمان ،در زندان بر اثر شکنجه نفسش بریده می شود . اکبر کشته شد اما نفسش بر جان های ما دمیده شد تا جنبش دانشجویی به همگان ثابت کند که اکبر محمدی به عنوان اسوه ی مقاومت و پایداری ِ جنبش، تا ابد زنده خواهد ماند. مجید توکلی، دانشجوی رشته ی کشتی رانی دانشگاه امیرکبیر تهران در شانزده آذر سال هشتاد وهشت در دانشگاه تهران حضور میابد وبعداز سخنرانی در دانشگاه تهران در جمع یاران دبستانی به جرم دادخواهی و توهین به ولایت فقیه بازداشت میشود و ازآن هنگام تا کنون در سلول های انفرادی ودر بدترین شرایط روحی و جسمی به سر می برد ادامه...
تصویری از ستاره
ارسال شده توسط ستاره ، داغ شده حدود ۸ سال قبل در بخش سیاست

دیدگاه ها

تصویری از Sikhunak

Sikhunak حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

18تیر ،
نقطه عطفی است در تاریخ مبارزات آزادی طلبانه دانشجوئی است.
برماست که همواره سالروز این حرکت بزرگ و خاطره شهیدان و مبارزان هنوز در بند این حرکت بزرگ را زنده نگه داریم.
ستاره جان،
سپاس از تو نازنین که باز با صدای زیبات به استقبال یک رویداد مهم دیگر رفتی و با فریاد نام مبارزان همیشه جاوید راه آزادی خاطره آنان را برایمان زنده نگاه داشتی.

تصویری از ستاره

ستاره حدود ۸ سال پيش گفت:

۱

سيخونک جان، سالهاي بيداد اگر چه سخت و دهشتناک ميگذرد، اما بهار دل انگيز روياهاي من و تو و همه ي ياران در بندمان ,در راه است .بهاري که در ان عشق و انسانيت در پستوي خانه ها پنهان نخواهد شد.
من از تو دوست عزيزم که هميشه پشتيبان من بوده اي ممنونم و به ياراني چون تو نازنين، افتخار ميکنم .

تصویری از Rishe Dar Khak

Rishe Dar Khak حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

ستاره جان صدا و پیام تو را دوست میدارم زیرا که یاداور پیام دوستانی است که صدایشان را زندانی کرده اند

ممنون

تصویری از Rishe Dar Khak

Rishe Dar Khak حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

سیخونک جان از بابت دعوت نامه ی سایت ریشه ها که برایم ارسال کردی از تو دوست عزیزم سپاسگزارم