۱۱

چرا گوگل بخش موبایل شرکت موتورولا را خرید؟

1pezeshk.com – تا حالا به احتمال زیاد در خبرها خوانده‌اید که گوگل با پرداخت ۴۰ دلار برای هر سهم شاخه موبایل شرکت موتورولا -موسوم به «موبیلیتی»- اقدام به خرید آن کرده است. کل مبلغی که گوگل باید پرداخت کند، ۱۲٫۵ میلیارد دلار است که رقم بسیار هنگفتی است و معادل یک سوم کل دارایی نقدی گوگل است. اما چرا گوگل این ولخرجی را کرده است؟ هماهنگی بین نرم‌افزار و سخت‌افزار: دلیل اول را شاید هر کسی به محض شنیدن خبر حدس بزند: ورود به دنیای سخت‌افزار. موتورولا در کاری متخصص و مشهور است که گوگل در آن مهارتی ندارد: ساختن سخت‌افزار در شمارگان بالا. در طی چند دهه پیش، موتورولا گوشی‌های پرفروشی را به بازار عرضه کرده است، گوشی Razr این شرکت زمانی به خاطر طراحی غیرمعمول و انقلابی آن، مبدل به یکی از پرفروش‌ترین گوشی‌های تاریخ شد و ۱۳۰ میلون دستگاه از آن به فروش رسید. از آنجا که موتورولا با گوشی‌های سری درویید Droid خود به اندروید علاقه‌مندی نشان داده بود، زمینه وصلتی از پیش بین گوگل و موتورولا فراهم شده بود. گوگل با استفاده از امکانات طراحی و مهندسی موتورولا می‌تواند در آن واحد هم سخت‌افزارهای مناسب وارد بازار کند و هم مهم‌تر از آن، نرم‌افزار اندروید خود را بهینه‌تر کند، طوری که باگ‌های کمتر و عملکرد و ضریب اطمینان بهتری داشته باشد و کمتر برق مصرف کند و شارژ باطری خالی کند. ادامه...
تصویری از Ataa
ارسال شده توسط Ataa ، داغ شده حدود ۸ سال قبل در بخش علم و فن آوری

دیدگاه ها

تصویری از Dahri

Dahri حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

فکر کنم یک دلیل مهم هم خرید حقوق اختراع بوده. این طوری از نظر تولید دستگاه موبایل در مقابل مایکروسافت در نقطه ضعف نیست و میتونه از تولیدات خودش در مقابل دعاوی حقوقی دفاع کنه.

تصویری از Bluewave

Bluewave حدود ۸ سال پيش گفت:

۱

به نظر من، بیشتر از مایکروسافت، گوگل نگران اپل هستش، چون اپل زده به سیم آخر و داره یکی یکی شرکتهای تولیدکننده گوشی و تبلت اندروید رو دادگاهی میکنه و حتی جلوی توزیع و فروش محصولاتشون رو در کشورهای مختلف میگیره. استراتژی اپل : If you can't beat them, sue them .

تصویری از Ataa

Ataa حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

نظر من به موج آبی نزدیکتر است :) اپل حتی موتورولا رو به دلیل شباهت Xoom با آی پد دادگاهی کرده. اپل فکر میکنه هرچیزی که در طراحیش از لبه گرد استفاده شده باشه از اپل کپی شده! مثلا همین لوگوی ریشه ها! همین روزهاست که ریشه ها رو هم Sue کنه! به قول مدیر گوگل این سیستم ثبت اختراع آمریکا به جای کمک به نوآوردی داره نوآوری و توسعه رو از بین میبره.