۱۴

سعی ناموفق ایران برای انتقال میلیاردها دلار به کشور مالت

independent.com.mt – در یک حرکت بسیار بحث برانگیز است، ویکی لیکس دیروز تعداد 251287 از اسناد وزارت خارجه آمریکا را فاش نموید که از این تعداد، حدود 125 در رابطه با معامله با مالت میباشد. بسیاری از روزنامه ها شامل ... اعلام نموده اند که این اسناد مشخص کننده منابع آمریکا در کشورهای دیگر هستند و ترس آن وجود دارد که این منابع شناسایی گردند. پیش از این بسیاری از اسناد اینچنینی بازنگری میشد ولی اسناد منتشر شده در حال حاضر بدون بازنگری انجام شده و ترس آن وجود دارد که در بسیاری کشورهای اقتدارگار مانند چین، روسیه و میانمار این منابع شناسایی گردند. اسناد مربوط به مالت میتواند جان بسیاری را به خطر اندازد فلذا ما نام بسیاری از افراد غیر دیپلمات و غیر انتخابی (ظاهرا به معنی افراد غیر شناخته شده میباشد که خطر برای شناسایی آنان وجود داشته) را از این لیست حذف نموده ایم، اسناد مالت میتواند برای خیلی ها بسیار خواندنی و جالب باشد. احتمالا یکی از جالبترین قسمتهای ویکی لیکس مربوط میشود به گلایه های نخست وزیر (احتمالا نخست وزیر مالت) به یکی از دیپلماتهای سابق ایالات متحده (...) که عنوان میدارد امیدوار هست بسیاری از اعضای کابینه را از بخش خصوصی و افراد آکادمیک انتخاب نماید(...) همچنین او اشاره ای داشت که چگونه ایران سعی نموده است میلیاردها دلار پول خود را وارد سیستم مالی مالت نماید که این مسئله به فوریت از طرف مالت رد شده است. و اینکه چگونه ایران سعی نموده است به بانک مرکزی مالت برای پرداختهای یورویی دسترسی پیدا کند. این تقاضای ایران حرکتی بوده که منجر شده مسئولین بانک مرکزی مالت با تحیر جواب بدهند "نخیر خیلی ممنون"!
مالت در ویکی پدیا: جمهوری مالت کشوری در جنوب اروپا در مرکز دریای مدیترانه است. این کشور از مجمع‌الجزایر کوچکی تشکیل شده که نقش استراتژیک مهمی در طول تاریخ داشته‌است و مکان مبارزه و برهم کنش بین اروپای در حال شکل‌گیری و فرهنگ و تمدن قدیمیتر آفریقا و خاورمیانه بوده‌است. پایتخت این کشور، شهر والِتا می‌باشد. ادامه...
تصویری از deliverance
ارسال شده توسط deliverance ، داغ شده حدود ۸ سال قبل در بخش اقتصاد

دیدگاه ها

تصویری از deliverance

deliverance حدود ۸ سال پيش گفت:

۳

ترجمه مقاله:
در یک حرکت بسیار بحث برانگیز است، ویکی لیکس دیروز تعداد 251287 از اسناد وزارت خارجه آمریکا را فاش نموید که از این تعداد، حدود 125 در رابطه با معامله با مالت میباشد.

بسیاری از روزنامه ها شامل............. اعلام نموده اند که این اسناد مشخص کننده منابع آمریکا در کشورهای دیگر هستند و ترس آن وجود دارد که این منابع شناسایی گردند.

پیش از این بسیاری از اسناد اینچنینی بازنگری میشد ولی اسناد منتشر شده در حال حاضر بدون بازنگری انجام شده و ترس آن وجود دارد که در بسیاری کشورهای اقتدارگار مانند چین، روسیه و میانمار این منابع شناسایی گردند
(ادامه ترجمه در کامنتهای بعدی)

تصویری از Bluewave

Bluewave حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

مالت یا مالتا؟ کاش در توضیح لینک هم متن فارسی را قرار میدادید. فکر میکنم هنوز فرصت ویرایش دارید.

تصویری از deliverance

deliverance حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

دوست عزیز، Malta اگر در دیکشنری هم نگاه کنید نوشته: جزایر مالت

ضمنا من نخواستم خلاف قوانین ریشه ها عمل کنم، اگر بخواهم در متن فارسی را قرار بدهم خلاف قوانین است مگر آنکه در وبلاگ خودم همه را قرار دهم که در آنصورت با توجه به اینترنتی که من دارم کار خیلی سخت میشود.

تصویری از Bluewave

Bluewave حدود ۸ سال پيش گفت:

۱

ممنون بایت توضیحتون. تاجایی که من میدونم اگر ترجمه دقیق متن باشد و نظر شخصی به آن اضافه نشده باشد استفاده وبلاگی به حساب نمیاد. من لینک های ترجمه شده اینجا زیاد دیدم.

تصویری از deliverance

deliverance حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

درست میفرمایید قربان، اگر باز هم قرار شد ترجمه ای اینجا بگذارم اول از قسمت پشتیبانی خواهم پرسید و اگر اجازه بود که طبق فرمایش شما انجام خواهم داد

ارادتمند

تصویری از deliverance

deliverance حدود ۸ سال پيش گفت:

۲

اسناد مربوط به مالت میتواند جان بسیاری را به خطر اندازد فلذا ما نام بسیاری از افراد غیر دیپلمات و غیر انتخابی (ظاهرا به معنی افراد غیر شناخته شده میباشد که خطر برای شناسایی آنان وجود داشته) را از این لیست حذف نموده ایم، اسناد مالت میتواند برای خیلی ها بسیار خواندنی و جالب باشد.

احتمالا یکی از جالبترین قسمتهای ویکی لیکس مربوط میشود به گلایه های نخست وزیر (احتمالا نخست وزیر مالت) به یکی از دیپلماتهای سابق ایالات متحده (..........) که عنوان میدارد امیدوار هست بسیاری از اعضای کابینه را از بخش خصوصی و افراد آکادمیک انتخاب نماید(......)

(بقیه ترجمه و مهمترین قسمت در کامنت بعدی)

تصویری از deliverance

deliverance حدود ۸ سال پيش گفت:

۱

همچنین او اشاره ای داشت که چگونه ایران سعی نموده است میلیاردها دلار پول خود را وارد سیستم مالی مالت نماید که این مسئله به فوریت از طرف مالت رد شده است. و اینکه چگونه ایران سعی نموده است به بانک مرکزی مالت برای پرداختهای یورویی دسترسی پیدا کند. این تقاضای ایران حرکتی بوده که منجر شده مسئولین بانک مرکزی مالت با تحیر جواب بدهند "نخیر خیلی ممنون"

اگر در ترجمه ایرادی هست عذرخواهی میکنم، سواتمان کم است و وقت هم برای ادیت کردن ترجمه نگذاشتم.

تصویری از deliverance

deliverance حدود ۸ سال پيش گفت:

۱

مالت در ویکی پدیا:

جمهوری مالت کشوری در جنوب اروپا در مرکز دریای مدیترانه است. این کشور از مجمع‌الجزایر کوچکی تشکیل شده که نقش استراتژیک مهمی در طول تاریخ داشته‌است و مکان مبارزه و برهم کنش بین اروپای در حال شکل‌گیری و فرهنگ و تمدن قدیمیتر آفریقا و خاورمیانه بوده‌است. پایتخت این کشور، شهر والِتا می‌باشد.

تصویری از deliverance

deliverance حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

ظاهرا تیتر نامناسب انتخاب شده، تیتر مناسب میتواند به این صورت باشد: سعی ناموفق ایران برای انتقال میلیاردها دلار به کشور مالت

ظاهرا زمان ویرایش تمام شده و از دوستان پشتیبانی خواهش خواهم کرد که تیتر را تصحیح نمایند