۱۲

رضا پهلوی : مرا بر اساس افکار خودم قضاوت کنید

sarbazevatan-arshan.blogspot.com – من با گذشته برخورد کرده‌ام، نه يک بار، نه دو بار. آخرين‌اش هم به شکلی بسيار وسيع‌تر و مشخص‌تر در کتابی به نام "ساعت انتخاب" که سال پيش به زبان فرانسه منتشر گرديد... من فقط يک سوال عملی طرح ‌کنم. آيا شما خوش‌تان می‌آيد که قضاوت من از شما بر مبنای عمل‌کرد والدين‌تان باشد؟... شما مرا بر اساس افکار خودم و رفتار خودم می‌خواهيد قضاوت کنيد يا اين که فکر می‌کنيد به شکل ژنتيکی بنده تفکرات و سياست و شرايط زمان پدرم را به ارث برده‌ام؟ در نشست سالانه‌ی جامعه‌ی بين‌المللی حقوق بشر که به مدت دو روز در شهر بن آلمان برگزار شد از رضا پهلوی، وليعهد سابق ايران نيز به عنوان فعال اپوزيسيون ايران، دعوت به عمل آمده‌بود. در زير بخشی از مصاحبه‌ای که با او داشتم را می‌خواني ضمن سپاس از اين‌که وقتتان را به من داديد. شما هميشه از اتحاد حرف زده‌ايد، چرا تا کنون نتوانسته‌ايد نيروهای اپوزيسيون را حول محورهايی که گفته‌ايد گرد آوريد؟ آيا دليل اين‌که اين نيروها حمايت نکرده‌اند اين نيست که شما با گذشته و زمانی که پدرتان مسئوليت داشته‌اند برخورد نکرده‌ايد؟ رضا پهلوی ـ من برخورد کرده‌ام، نه يک بار نه دو بار. آخرين‌اش هم به شکلی بسيار وسيع‌تر و مشخص‌تر در کتابی به نام «ساعت انتخاب» که سال پيش به زبان فرانسه منتشر گرديد. ترجمه‌اش هم به فارسی موجود است که می‌توانيد در کتابخانه‌ها پيدا کنيد. برخورد بسيار شفاف و مشخصی با آن مسائل کرده‌ام. ضمن اين که اين مسائل را با بسياری از افراد در طول اين سال‌ها نيز در ميان گذاشته‌ام؛ از احزاب بگيريد تا چهره‌های سرشناس سياسی و يا فکری‌. حالا اگر به اندازه‌ی کافی شنيده‌نشده، بيش‌تر امر ابزاری و عليحده‌ای است. اين‌ها به کنار، من فقط يک سئوال عملی در مقابل اين سئوال شما طرح کنم. آيا شما خوش‌تان می‌آيد که قضاوت من از شما برمبنای عمل‌کرد والدين‌تان باشد؟ ادامه...
تصویری از ado_irandoost
ارسال شده توسط ado_irandoost ، داغ شده حدود ۸ سال قبل در بخش سیاست

دیدگاه ها

تصویری از ado_irandoost

ado_irandoost حدود ۸ سال پيش گفت:

۱

مسئله اين است که شما معرف يک نظام هستيد.

رضا پهلوی : اگر مبنای شما برخورد با نظام است، نظام پادشاهی يک نظام است. نظام را می‌خواهيد محکوم کنيد به‌خاطر عمل‌کرد خاص يکی از نمايندگان‌اش در يک دوره‌ی زمانی؟ اگر بر آن مبناست، کل سلطنت را می‌شود محکوم کرد همان‌طور که کل جمهوری را می‌شود محکوم کرد. مگر در حال حاضر يک نظام جمهوری نداريم؟ پس جمهوری بايد بد باشد. حالا جواب جمهوری‌خواه اين است که اين جمهوری آن جمهوری‌ای که ما می‌گوئيم نيست؟ خوب بنده هم آن نظام پادشاهی‌ای که می‌گويم نظام پادشاهی‌ای که شما می‌گوئيد بد است، نيست. من هم به همان اندازه می‌توانم بگويم از جمهوری شما می‌ترسم. وقتی که ذات جامعه ديکتاتورطلبی و ديکتاتورسازی است، فرم‌اش ديگر مسئله نيست. مسئله فرهنگ آن جامعه است نه مسئله‌ی نظام. بايد درست فکر کنيم. مگر مردم نروژ يا سوئد کوته‌فکرند که نظام پادشاهی داشته‌اند. از قضا بيش‌تر مخالفين نظام پادشاهی در کشورهای سلطنتی پناهنده هستند. تمام چپ‌های ما در کشورهايی مثل نروژ و سوئد پناهنده هستند. اگر مونارشی بد است چرا نرفته‌اند به کره شمالی و يا کوبا؟

تصویری از ado_irandoost

ado_irandoost حدود ۸ سال پيش گفت:

۱

_ولی نظام پادشاهی ما يک نظام ديکتاتوری بود!

رضا پهلوی : خوب من هم همين را دارم می‌گويم. شما مرا بر اساس افکار خودم و رفتار خودم می‌خواهيد قضاوت کنيد يا اين که فکر می‌کنيد به شکل ژنتيکی بنده تفکرات و سياست و شرايط زمان پدرم را به ارث برده‌ام؟

تصویری از betty

betty حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

رضا پهلوی باید بخاطر کار‌های پدرش پاسخ گو باشد ، رضا پهلوی باید بخاطر اشتباهاتِ پدرش معذرت خواهی‌ نماید آن‌ها را شدیدا و قویاً محکوم نماید( با کلماتِ بسیار تند ) . رضا پهلوی اصلا نباید انتظار تشکر بخاطر پیشرفتِ ایران که در زمانِ پدرشان و پدر بزرگشان انجام شده داشته باشد . رضا پهلوی باید راهی‌ برای خروج از این بن بست پیدا نماید . رضا پهلوی باید ما را متحد کند . رضا پهلوی باید طرفداران تند رو اش را سر جایشان بنشاند . رضا پهلوی باید ...رضا پهلوی باید لغتِ شاهزاده را از فرهنگ نامه حذف کند...

خدا به رضا پهلوی انرژیِ بی‌ پایان و صبر عطا نماید

تصویری از ak_zandik

ak_zandik حدود ۸ سال پيش گفت:

۲

بتی جان ساده ترش میتونی بکنی:
رضا پهلوی باید بگوید یک خط امامی تمام عیار است و به اسلام رحمانی رای دهد. :))))

تصویری از sunrise

sunrise حدود ۸ سال پيش گفت:

۱

همين حرفايي رو كه رضا پهلوي ميزنه اگه نصفش رو اصلاحات چيها گفته بودند،ديگه كسي جرات مي كرد حرف بزنه؟البته حرفي هم شايد باقي نمي موند..

تصویری از Dahri

Dahri حدود ۸ سال پيش گفت:

۰

به نظر من رضا پهلوی از همه نظر ادم خوب و مناسبی برای یک ایران دموکراتیک هست. ایراد عمده به نظر من تلاش رضا پهلوی برای راضی نگه داشتن همه است. یه شخصیت سیاسی اگر بخواد وارد مبارزه بشه باید بیان رک و برنده ای داشته باشه. کاش اراده سیاسی قوی تری از خودش نشون میداد. با این کار مطمئنا تعداد بیشتری از مردم ایران ایشون رو به عنوان یک گزینه جدی برای اینده ایران در نظر میگرفتن.